DOBRO PROCENTUJE

10 nominacji do Nagrody im. Frankiewicza

Kapituła piątej edycji Nagrody im. Macieja Frankiewicza ogłosiła nazwiska 10 osób, które będą ubiegały się zaszczytny tytuł laureata. Uroczysta gala i wręczenie ufundowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego Nagrody odbędzie się 10 czerwca 2017 roku.

Konkurs organizowany im. Macieja Frankiewicza ma na celu wyróżnienie młodych ludzi, którzy swoją postawą, kreatywnością i konsekwencją w działaniu przyczyniają się do rozwoju  społeczeństwa obywatelskiego. Maciej Frankiewicz przez wiele lat piastował stanowisko wiceprezydenta Poznania i samorządowica, a także był zapalonym sportowcem, który bardzo cenił sobie zasady i wartości patriotyczne. Od pięciu lat przyznawane są nagrody jego imienia. Otrzymują je młodzi ludzie, których cechuje, m.in. odwaga połączona z umiejętnością szybkiej reakcji, uczciwość w działaniach, odpowiedzialność, wrażliwość społeczna, optymistyczne postrzeganie świata a także aktywność, którą potrafią zainspirować innych.

W tegorocznej, piątej edycji o nagrodę im. Macieja Frankiewicza nominowano 10 osób. Są to: Kryspin Dreher, Karol Grajewski, Martin Halasz, Zuzanna Klotzka, Mikołaj Koza, Daniel Kufel, Jakub Szaroleta, Łukasz Szudarski, Agata Śnioszek i Paweł Wolniewicz.

 

 

O tym, kto otrzyma Nagrodę im. Macieja Frankiewicza dowiemy się 10 czerwca, podczas uroczystej gali. Laureatami poprzednich edycji byli: w 2013 roku – Jan Zujewicz , w 2014 – Anna Kuleszewicz, Mikołaj Podsiadło, a w 2016 – Ewa Nagel.

Mecenasem Nagrody im. Macieja Frankiewicza, od wielu lat, jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim

link do oryginalnego tekstu: https://bankomania.pkobp.pl/bankopasje/odpowiedzialnosc-spoleczna/10-nominacji-do-nagrody-im-frankiewicza/

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.