DOBRO PROCENTUJE

4. PKO Bieg Charytatywny – kibice też mogą pomagać!

W 4. PKO Biegu Charytatywnym biegniemy dla potrzebujących dzieci. W tym roku do akcji mogą się przyłączyć także kibice!

Już 15 września w 12 miastach w Polsce odbędzie się czwarta edycja PKO Biegu Charytatywnego. Startujący w nim zawodnicy tworzą sztafety i przez godzinę pokonują kolejne okrążenia stadionu. Ich wysiłek jest przeliczany na posiłki dla potrzebujących dzieci. Uwaga! W tym roku mogą pomagać także kibice. Wystarczy, by stworzyli drużynę i wspierali swoją biegową sztafetę.

4. PKO Bieg Charytatywny odbędzie się w Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie i Wrocławiu. Wszędzie Bieg główny rozpocznie się o 11.00, a godzinę wcześniej wystartuje PKO Bieg Charytatywny Młodych.

Jak pomagać będąc kibicem? Stwórz grupę – liczną, barwną, głośną, wyróżniającą się – i wspieraj swoją sztafetę. Dobry kibic to aktywny kibic, pamiętaj więc o charakterystycznych elementach ubioru i rekwizytach. Mogą to być kolorowe stroje, peruki, transparenty czy instrumenty, np. trąbka. Pomysłów jest wiele i liczy się inwencja, ale kluczowa będzie dobra energia.

Najskuteczniej dopingujące zespoły czeka przyjemne wyróżnienie – będą mogły wskazać dowolny cel charytatywny, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tys. zł lub zwiększy o tę kwotę wartość darowizny na dożywianie dzieci. Fundacja zwraca jedynie uwagę na kilka kwestii formalnych. Jeśli wskazana zostanie organizacja, powinna ona posiadać osobowość prawną, uprawniającą do przyjęcia darowizny na dany cel, a jeśli będzie to osoba fizyczna, powinna być pod opieką jednej z fundacji lub jednego ze stowarzyszeń wyspecjalizowanych w pomaganiu.

Przed rokiem w PKO Biegu Charytatywnym wzięło udział 6401 osób. Wszyscy pokonali łącznie 30 915 okrążeń, co daje 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 650 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci (z uwzględnieniem opłat startowych). Od pierwszej edycji biegu kwota ta wyniosła już ponad 1,9 mln zł! Do udziału w tegorocznej edycji zapraszają ambasadorzy biegu. Są wśród nich zarówno sportowcy, jak i artyści: Iga Baumgart, Paweł Januszewski, Marek Kolbowicz, Karolina Gorczyca, Sebastian Chmara, Paweł Czapiewski, Marek Plawgo, Joanna Jóźwik, Maciej „Gleba” Florek, Jakub Krzewina, Paweł Korzeniowski i Tomasz Czubak. Wszyscy podkreślają cel wydarzenia, zachęcając do udziału także kibiców.

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.