Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa w 11 miastach już 17 listopada

Oddaj krew w Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa! Dołącz do krwiodawców 17 listopada w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Na wszystkich czekają atrakcyjne upominki!

Oddając krew lub jej składniki, pomagasz potrzebującym. Przypominamy, że krwiodawcy mają prawo do:

• dwóch dni wolnych (dzień, w którym oddałeś krew lub jej składniki oraz dzień następny),
  • ulgi na przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego (33 proc.) – jeżeli oddałeś krew lub jej składniki przynajmniej 3 razy,
  • ulgi PIT – krew i osocze to darowizna, którą można odliczyć od podatku.

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa 17 listopada 2022 r.

• Białystok, ul. M. Skłodowskiej-Curie 23; w godz. 7:00-15:20;
  • Bydgoszcz, ul. Księdza R. Markwarta 8; w godz. 7:30-18:30;
  • Gdańsk, ul. J. Hoene-Wrońskiego 4; w godz. 7:15-17:15;
  • Kraków, ul. Rzeźnicza 11; w godz. 7:30-17:00;
  • Katowice, ul. Raciborska 15; w godz. 7:00-16:30;
  • Lublin, ul. Żołnierzy Niepodległej; w godz. 7:30-17:00;
  • Łódź, Franciszkańska 17/25; w godz. 6:30-18:30;
  • Poznań, ul. Marcelińska 44; w godz. 7:00-18:00;
  • Szczecin, al. Wojska Polskiego 80/82; w godz. 7:00-15:00;
  • Warszawa, ul. Saska 63/75; w godz. 9:00-17:00;
  • Wrocław, ul. Czerwonego Krzyża 5/9; w godz. 7:00-17:30.

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa jest bezcennym przedsięwzięciem w obszarze społecznie odpowiedzialnego biznesu, które łączy potencjał pracowniczy Banku z celami statutowymi Fundacji PKO Banku Polskiego. Dzięki niemu wspólne działanie na rzecz dobra publicznego stało się już tradycją i znakiem rozpoznawalnym obydwu organizacji. Serdecznie zapraszamy do dzielenia się tym cennym darem jakim jest krew – mówi Aleksandra Mazur, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Aby oddać krew należy zarejestrować się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, zaznaczając udział w Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Każdy, kto po donacji, zgłosi się na znajdujące się w placówce stoisko wolontariuszy Fundacji PKO Banku Polskiego, na hasło “Fundacja” otrzyma atrakcyjny upominek.

Kto może oddać krew? Dawcą może być osoba pełnoletnia, do 65 roku życia. Musi być w pełni zdrowa. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi. Po wypełnieniu kwestionariusza i przeprowadzeniu wstępnych badań, lekarz przeprowadza z potencjalnym dawcą wywiad medyczny. Jeśli zostaną wykluczone przeciwwskazania, można oddać krew. Cała procedura trwa mniej niż godzinę i jest w pełni bezpieczna. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą maseczki.

Organizatorem Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa jest Fundacja PKO Banku Polskiego we współpracy z Narodowym Centrum Krwi oraz Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.