Biegnę dla Alicji

08 marca 2014 w Lesie Kabackim miał miejsce maraton z cyklu „Grand Prix Warszawy”. Podczas imprezy Fundacja PKO Banku Polskiego zorganizowała charytatywną akcję biegową „Biegnę dla Alicji”.

Uczestnicy biegu mieli możliwość ofiarowania swojego wysiłku na rzecz Alicji – dziewczynki, która ma przyjść na świat w połowie marca ze złożoną wadą serca zwaną HRHS. Zaraz po narodzinach zostanie ona poddana operacji. Do tego czasu jej rodzice muszą zgromadzić na ten cel środki.

Warunkiem przekazania 10 000 zł darowizny na rzecz Alicji był udział w akcji przynajmniej 20 biegaczy. Na starcie pojawiło się jednak dużo więcej ludzi dobrego serca. Już po 40 minutach, od momentu otwarcia listy, akcję poparły 52 osoby, w tym 6 pracowników PKO Banku Polskiego. Oznacza to, iż wszystkie przygotowane przez organizatorów identyfikatory „Biegnę dla Alicji” zostały rozdane na czterdzieści minut przed rozpoczęciem biegu.

Dziękujemy wszystkim, którzy w to słoneczne przedpołudnie przesłali promyk nadziei rodzicom dziewczynki. Jesteśmy dumni, że wśród biegaczy zapanowała atmosfera bezinteresownej solidarności. Do zobaczenia podczas kolejnych charytatywnych biegów!