DOBRO PROCENTUJE

Big Jump 2013

14 lipca 2013 roku w Warszawie na cyplu Czerniakowskim odbył się „Big Jump 2013” organizowany przez Stowarzyszenie Ekologiczne Klubu Gaja realizowany w ramach projektu „Zaadoptuj rzekę”. Fundacja PKO Banku Polskiego już po raz drugi wsparła projekt. Rok temu Big Jump odbył się w Helu nad zatoka Gdańską.

Celem programu „Zaadoptuj rzekę”  jest promowanie postaw proekologicznych na rzecz czystych i naturalnych rzek. Podczas imprezy edukacyjnej najmłodsi, jak i dorośli, mogli podczas zabawy zdobyć wiedzę m.in. na temat oczyszczania rzek oraz roli wody w naszym codziennym życiu.

W tym roku po raz ósmy Polacy przyłączyli się do obywatelskiej akcji, o zasięgu międzynarodowym, która odbyła się o w tym samym dniu i o tej samej porze (15.00) w całej Europie. W tym roku w spotkaniu nad Wisłą wzięło udział ok. 200 osób. W Warszawie wraz z Prezesem Klubu Gaja Jackiem Bożkiem, do Wisły wszedł Minister Środowiska Pan Marcin Korolec, Dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu miasta st. Warszawy Leszek Drogosz oraz Prezes Fundacji PKO Banku Polskiego Urszula Kontowska.

Program „Zaadoptuj rzekę” związany jest z wprowadzeniem Ramowej Dyrektywy Wodnej zgodnie z , którą do 2015 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej, wody powierzchniowe powinny uzyskać dobry stan chemiczny i ekologiczny. Dzięki coraz większej popularności programu, w którym Fundacja jest Partnerem Strategicznym, z roku na rok nad rzekami i akwenami wodnymi odbywa się coraz więcej akcji obywatelskich. Rośnie ekologiczna świadomość obywateli w Polsce a w ten sposób przyczyniamy się do systematycznej poprawy sytuacji naszych rzek i akwenów wodnych.

 

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.