Był marsz, czas na aukcję

W lipcu bieżącego roku informowaliśmy na naszej stronie internetowej o sukcesie akcji „Idę, aby inni mogli jeździć” zorganizowanej przez Dyrektora Regionu Bankowości Detalicznej w Gdańsku – Pana Aleksandra Rusieckiego. Przypomnijmy, że dzięki jego zaangażowaniu, wsparciu ze strony Urzędu Miasta Hel oraz otwartym sercom naszych Kolegów i Koleżanek z Banku, 170 osób przemaszerowało wspólnie dystans 20 kilometrów na Półwyspie Helskim, chcąc w ten sposób pomóc Sabinie, Sylwii i Sławkowi Wysockim - trojaczkom z porażeniem mózgowym, podopiecznym Fundacji Homo Homini Pomagam. Zaangażowanie piechurów doceniła Fundacja PKO Banku Polskiego, która zapał i chęć niesienia pomocy innym przełożyła na darowiznę pieniężną, przekazując 20 tys. złotych na zakup samochodu przystosowanego do przewozu niepełnosprawnych trojaczków. Jak wspominaliśmy w lipcu, akcja miała mieć swoją kontynuację w postaci aukcji charytatywnej, z której dochód planowano przekazać na doposażenie samochodu oraz zakup paliwa. Dziś z radością możemy napisać, że właśnie ruszyła licytacja przedmiotów przekazanych przez Darczyńców, której organizatorem jest Fundacja Homo Homini Pomagam. Aukcja dostępna jest dla wszystkich na profilu organizacji na facebooku:

a do zlicytowania są między innymi książki z autografem Premiera RP – p. Donalda Tuska oraz pióro przekazane przez europosła – p. Jarosława Wałęsę.

Traktując stronę internetową Fundacji PKO Banku Polskiego jako kanał komunikacji z osobami chętnymi do pomocy innym przekazujemy wiadomości dalej  i zachęcamy wszystkich, zarówno uczestników marszu, jak i osoby chcące się włączyć w pomoc rodzinie Wysockim, do wzięcia udziału w akcji.