DOBRO PROCENTUJE

Bytom pobiegł dla Karola

21 września 2014 r. ulice Bytomia zapełniły się biegaczami. Uczestnicy z całej Polski rywalizowali o puchar podczas VI edycji Półmaratonu Bytomskiego.

Podczas biegu uczestnicy mogli włączyć się w charytatywną akcję biegową „biegnę dla Karola” organizowaną przez PKO Bank Polski przy współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego. 6-letni Karol urodził się ze złożoną wadą serca. Lekarze w Polsce zoperowali chłopca, ale niestety podczas leczenia uszkodzili wiele innych narządów wewnętrznych, przez co chłopiec boryka się z dodatkowymi dolegliwościami.

Dzięki zaangażowaniu prawie tysiąca osób, które włączyły się w akcję, Karol otrzymał wsparcie w wysokości 20 000 złotych na kolejną operację serca.

Akcja nie odbyłaby się bez pomocy młodzieży licealnej, która chcąc pomóc Karolowi, służyła wsparciem organizatorom charytatywnej akcji biegowej.

Jak i co roku trasa biegu prowadziła ulicami bytomskiej dzielnicy Miechowice.  Droga została wytyczona w taki sposób, aby biegacze mogli na nowo odkryć uroki miasta pokonując trasę poprowadzoną przez duże osiedla, jak i przez ciche okolice w tym las.

Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji i imprez towarzyszących półmaratonowi. Jak co roku, na specjalnych dystansach, rywalizowali ze sobą najmłodsi uczestnicy.

W zawodach dla najmłodszych, trzylatki przy wsparciu rodziców starały się pokonać trasę 20 metrów. Z kolei dla młodych fanów piłki nożnej przygotowano turniej Miechowice Cup 2013. Ponadto, w trakcie półmaratonu na dystansie 10 kilometrów, zmierzyły się osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

VI edycja Półmaratonu Bytomskiego zakończyła się sukcesem, nie tylko dlatego, że wszyscy dobiegli na metę, ale również dlatego, że dzięki zaangażowaniu koleżanek i kolegów, Karol otrzyma tak bardzo potrzebną pomoc finansową.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.