DOBRO PROCENTUJE

Deklaracja rządów Polski i Izraela

Wspólna deklaracja rządów Polski i Izraela, podpisana przez premierów Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu dziś i w najbliższych dniach będzie publikowana jako ogłoszenie w największych światowych dziennikach, przy wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego.

Fundacja PKO Banku Polskiego, w związku z ostatnimi wydarzeniami związanymi z nowelizacją ustawy o IPN, które są bardzo istotne z punktu widzenia relacji międzynarodowych, kontynuuje misję upowszechniania prawdy historycznej i budowania właściwego wizerunku Polski na świecie. Celem statutowym Fundacji PKO Banku Polskiego jest m.in. pogłębianie wiedzy historycznej, pielęgnowanie świadomości narodowej i obywatelskiej. Misję tę realizuje poprzez wsparcie projektów upamiętniających istotne wydarzenia z naszej historii, realizowanych także we współpracy z instytucjami kombatanckimi w kraju czy zagranicą. Okres II wojny światowej ma tu kluczowe znaczenie i stanowi ważny punkt odniesienia dla milionów Polaków. Prawda jest naszym dziedzictwem narodowym a dialog międzykulturowy prowadzony od wieków z narodem żydowskim nieodłącznym elementem tego dziedzictwa.

Realizując te cele, w marcu b.r. Fundacja PKO Banku Polskiego wspólnie z Fundacją Edukacyjną Jana Karskiego, wsparła publikację apelu polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata uhonorowanych przez Instytut Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie w kilkunastu tytułach prasy polskiej i zagranicznej.

Kontynuacją poprzedniej akcji jest  wsparcie w publikacji wspólnej deklaracji Premierów Izraela i Polski z dnia 27 czerwca 2018 w kilkunastu tytułach prasy zagranicznej. Ogłoszenie publikowane jest w prasie izraelskiej (The Jerusalem Post, Haaretz , Yedioth Aharonot), niemieckiej (FAZ, Die Welt, ), francuskiej (Le Figaro, Le Monde, La Croix), brytyjskiej (The Daily Telegraph, The Sun, The Times), hiszpańskiej (ABC) oraz amerykańskiej (The Washington Post i Wall Street Journal).

 

Deklaracja w języku polskim

Deklaracja w języku niemieckim

Deklaracja w języku angielskim

Deklaracja w języku hiszpańskim

Deklaracja w języku francuskim

Deklaracja w języku hebrajskim

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.