DOBRO PROCENTUJE

Godzina kodowania

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w „Godzinie Kodowania”. Jest to międzynarodowa akcja organizowana przez fundację Code.org. Celem „Godziny Kodowania” jest zachęcenia dzieci i dorosłych do spędzenia co najmniej jednej godziny w tygodniu od 8 do 14 grudnia tego roku na nauce kodowania.

To podróż do wiedzy o tym, czym jest prawdziwa informatyka, jak działa nowoczesna technologia i jak tworzyć w niej nowe aplikacje. W ubiegłym roku 15 milionów młodszych i starszych adeptów kodowania, w tym mnóstwo dziewczynek, wzięło udział w tej imprezie. W tym roku rekord może zostać pobity. Podczas Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week, 8-14 grudnia) miliony osób z całego świata przyłączą się do akcji. W „Godzinie Kodowania” można brać udział będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu. Wystarczy jedynie godzina i dostęp do Internetu.

Jeden z naszych Partnerów Strategicznych w dziedzinie EDUKACJA – Fundacja Edukacja Przyszłości (http://www.edukacjaprzyszlosci.pl/) – wspierająca polski system edukacyjny poprzez udostępnienie nowoczesnej i bezpłatnej platformy edukacyjnej – polskiej wersji Khan Academy – dzieciom, młodzieży, studentom oraz osobom dorosłym, przygotowała specjalny zestaw „Godzin Kodowania” pomyślanych jako inspiracja dla tych, którzy z kodowaniem nie mieli do tej pory do czynienia.

W tym roku w ofercie znalazły się:

Godzina stron internetowych – nauczysz się jak tworzyć własne strony internetowe wykorzystując podstawy HTML i CSS:

  https://pl-pl.khanacademy.org/computing/hour-of-code/hour-ofhtml/v/making-webpages-intro

  Godzina rysowania – nauczysz się się podstaw JavaScript, jednego z popularnych języków programowania. Dowiesz się jak kodować rysunki, a uwieńczeniem nauki będzie projekt „Narysuj-dzikie-zwierzę”:

   https://pl-pl.khanacademy.org/computing/hour-of-code/hour-of-codetutorial/v/welcome-hour-of-code

   Godzina baz danych – nauczysz się podstaw SQL i będziesz tworzyć własne bazy danych:

    https://pl-pl.khanacademy.org/computing/hour-of-code/hour-ofsql/v/welcome-to-sql

    Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną oraz do wzięcia udziału w akcji „Godzina Kodowania”.

    Zgłoś projekt lokalny

    Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

    Dowiedz się więcej

    Masz pytania ?

    Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.