DOBRO PROCENTUJE

Informatycy z Uniwersytetu Warszawskiego mistrzami Polski

W dniach 26-29 października 2012 r. odbyły się XVII Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym, w którym wzięło udział 54 trzyosobowe zespoły studentów z 18 polskich uczelni.

Pierwsze miejsce zajął zespół z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Jarosław Błasiok, Mirosław Michalski i Jakub Oćwieja. Rozwiązali oni 10 z 11 zadań w czasie 18 godzin, 31 minut i 9 sekund. Drugie miejsce zajął kolejny zespół z UW, trzecie – drużyna z Uniwersytetu Jagiellońskiego, czwarte – z Uniwersytetu Wrocławskiego, a piąte – ponownie zespół z UW. AMPPZ to krajowa odmiana konkursu informatycznego ICPC (The ACM International Collegiate Programming Contest) - Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Krajowe Mistrzostwa to pierwszy etap w walce o uczestnictwo w wielkim finale, w którym udział wezmą najlepsi programiści z całego świata. Odbędzie się on w lipcu przyszłego roku w Sankt Petersburgu. Wcześniej trzeba jednak zostać laureatem eliminacji regionalnych, na które przyjadą programiści z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii oraz Węgier. Mistrzostwa Polski to dobra okazja dla młodych informatyków, by potwierdzić swoje niezwykłe umiejętności. Od wielu lat prezentują oni bowiem „poziom światowy”, co potwierdzają liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Nasza Fundacja wspiera ich rozwój, gdyż stanowią najlepszą wizytówkę polskiej nauki. Trzymamy kciuki za kolejne etapy Mistrzostw!

 

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.