Integracyjne Spotkania Mikołajkowe 2014

Projekt specjalny z obszaru TRADYCJA Fundacji PKO Banku Polskiego – Integracyjne Spotkania Mikołajkowe – odbył się już po raz siódmy. Tak jak w latach ubiegłych, w zabawie wzięły udział dzieci pracowników Banku oraz GKB, a także podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych.

W tegorocznym cyklu spotkań wzięło udział prawie 7 tysięcy dzieci w wieku 4-12 lat. Łącznie, w trzy kolejne weekendy począwszy od 29/30.11., odbyło się 39 spotkań w 26 miejscowościach. Najwięcej dzieci przybyło na zabawę do Warszawy, Krakowa oraz Poznania.

Dzieci, podzielone na grupy wiekowe, integrowały się biorąc udział w licznych grach i zabawach. Uczestnicy mieli okazję m.in. dekorować ekologiczne torby, w których mogli zabrać do domu wszystkie wykonane przez siebie prace i otrzymane upominki. Podczas trzygodzinnej zabawy, pod nadzorem animatorów-elfów, dzieci przygotowywały pierogi i pachnące pierniczki, tworzyły świąteczne dekoracje, uczyły się nakrywać do świątecznego stołu. Na specjalnych kartkach pisano i rysowano postanowienia na nowy rok. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty taneczno-muzyczne, podczas których uczestnicy uczyli się układu tanecznego – prezentu niespodzianki dla Świętego Mikołaja.

Zespół Fundacji odwiedził wszystkie miejsca, gdzie odbywały się spotkania. Tegoroczną nowością było stanowisko Wolontariatu. Podczas gdy dzieci bawiły się z elfami i Mikołajem, rodzice-pracownicy Banku i GKB mogli dowiedzieć się wszystkiego o działalności Fundacji oraz o Bankowym Wolontariacie. Pracownicy Fundacji chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, a dotychczasowe osiągnięcia ilustrowane były prezentacją. Każdy rozmówca mógł zdobyć dokładną informację na temat działalności Fundacji. Mamy nadzieję, że mikołajkowe rozmowy zaowocują wzrostem aktywności dobroczynnej w całej Polsce.

Celem ISM jest kultywowanie polskiej tradycji świąt Bożego Narodzenia, oraz integracja dzieci z różnych środowisk. A to wszystko poprzez zabawę w świątecznej atmosferze.