Kiedy pracownik PKO Banku Polskiego potrzebuje wsparcia

Fundacja PKO Banku Polskiego została zarejestrowana w lipcu 2010 roku, a w roku następnym jej praktyki i strategia były na etapie budowania. Dotychczas większość darowizn Fundacja przyznała w następujących obszarach: edukacja, tradycja, kultura, ochrona zdrowia oraz pomoc społeczna. Warunkiem sprzyjającym dotowaniu wybranych projektów we wskazanych dziedzinach były m.in. bezpośrednie wspieranie dzieci oraz aktywizowanie społeczności lokalnych wokół rozwiązywania problemów istotnych dla ich środowisk.

W kręgu beneficjentów Fundacji PKO Banku Polskiego znajdują się również pracownicy Banku (byli i obecni) oraz ich dzieci. Nasz Zespół z uwagą analizuje każdy wniosek przekazany przez osoby zatrudnione w Banku, starając się dostosować pomoc do ich indywidualnych potrzeb. Od kwietnia 2011 roku objęliśmy pomocą 20 osób, pracowników i ich pociechy, na łączną kwotę 126 120 złotych.  Darowizny zostały przekazane głównie na ochronę zdrowia, w tym dofinansowanie rehabilitacji oraz zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego oraz adaptację infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki zaangażowaniu Fundacji możliwa była również finalizacja zabiegu leczenia komórkami macierzystymi wady genetycznej, jak również objęcie opieką psychologa jednego z beneficjentów. Zdrowie to nie jedyny obszar,
w którym działa Fundacja na rzecz pracowników i ich rodzin. Wyrazem tego jest pomoc finansowa przeznaczona na kontynuację nauki na wyższej uczelni czy też wydanie zbioru wierszy dla dzieci autorstwa naszej koleżanki zaangażowanej społecznie.

Celem Fundacji, na równi z pomocą potrzebującym, jest pobudzanie postaw prospołecznych wśród pracowników Banku. Za naszym pośrednictwem osoby chcące okazać swoją bezinteresowność, docierają do środowisk najbardziej tego potrzebujących. Każdy pracownik może pomóc społeczności lokalnej w rozwiązywaniu problemów, czerpiąc przy tym satysfakcję dla siebie samego.