DOBRO PROCENTUJE

Krok po kroku…

Fundacja PKO Banku Polskiego regularnie wspiera Dom Pomocy Społecznej w Grabiu, tym razem na zakup sprzętu do reedukacji chodu u osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Grabiu, znajduje się w samym sercu Kujaw, z dala od zgiełku i hałasu miejskiego. Opiekę nad dziećmi otoczyły Siostry Elżbietanki, które już od roku 1922 realizują ważną misję niesienia pomocy bliźnim. Początkowo w Grabiu mieszkało kilka osieroconych dzieci, dziś Siostry zajmują się siedemdziesięciorgiem dzieci i młodzieży wymagających całodobowej opieki.

Przy wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego zakupiono sprzęt do reedukacji chodu. Jednym z priorytetów Sióstr jest usprawnianie podopiecznych, aby osiągnęli jak najwyższy poziom psychiczno-fizyczny. Dzięki zakupionemu urządzeniu „Parestand” około połowa  wychowanków będzie mogła skorzystać z sprzętu rehabilitacyjnego, co przyczyni się do efektywniejszej sprawności ruchowo-motorycznej podopiecznych. Systematycznie prowadzona terapia zajęciowa przyczynia się do ograniczenia konieczności leczenia farmakologicznego.

Dobro, które emanuje z tego Domu roztacza się nie tylko na podopiecznych którzy każdego dnia wzrastają fizycznie, psychicznie oraz społecznie ale też i na każdego z nas, gdyż możemy wspólnie się cieszyć z odnajdywania sensu codziennej egzystencji przez podopiecznych z DSP w Grabiu.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.