SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNI

16 lutego 2015 roku Fundacja Dorastaj z Nami, Partner Strategiczny Fundacji PKO Banku Polskiego w obszarze EDUKACJA, otrzymała wyróżnienie w XXIV edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Przygotowywany co 3 miesiące raport wyróżnia dwa projekty z zakresu CSR. Liczy się oryginalność, siła oddziaływania, a także spójność z polityką i strategią firmy. W tworzenie raportu zaangażowani są redaktorzy tygodnika Gazeta Finansowa oraz portal RaportCSR.pl. Inicjatywę wspiera dodatek ekonomiczny Super Expressu – Super Biznes.

Tym razem uwagę twórców raportu przykuły działania na rzecz dzieci i młodzieży, których rodzice polegli lub zostali poszkodowani w trakcie pełnienia służby publicznej. Mowa tu rzecz jasna o żołnierzach, policjantach, strażakach i ratownikach górskich, których chęć niesienia pomocy wymaga szczególnej odwagi. Praca tych bohaterów jest niebezpieczna, ponieważ każdego dnia narażają własne życie i zdrowie, a robią to po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom.

Najnowsza kampania społeczna Fundacji Dorastaj z Nami pt. „Bohaterowie” pokazuje codzienną pracę funkcjonariuszy służb publicznych oraz wyjaśnia, dlaczego powinniśmy wspierać dzieci poległych żołnierzy. Spoty oraz krótkie filmiki promujące kampanię uświadamiają, o czym myślą funkcjonariusze w chwili największego niebezpieczeństwa, co jest przedmiotem ich trosk, kiedy muszą zmierzyć się z perspektywą utraty życia i osierocenia dzieci. Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji Dorastaj z Nami, w następujący sposób argumentuje pokazanie pracy służb publicznych w spocie: „(…) aby oddać im hołd, aby oddać hołd tym, którzy oddali swoje życie po to, byśmy mogli spokojnie i bezpiecznie żyć i pracować”.

Działania Fundacji Dorastaj z Nami skupiają się wokół wspierania procesu edukacyjnego podopiecznych oraz promowania patriotyzmu, współodpowiedzialności oraz poczucia obowiązku. Współfinansowanie edukacji, tutoring, pomoc psychologiczna oraz organizacja praktyk i staży mają na celu rozwój podopiecznych oraz wsparcie ich w przyszłych wyborach życiowych. Przykładem zaangażowania Fundacji Dorastaj z Nami jest jej projekt – Misja: Semper fi. Jest to akcja, której celem było pozyskanie stypendiów edukacyjnych dla podopiecznych, których rodzice polegli na misjach w Iraku i Afganistanie.

Fundacja Dorastaj z Nami, zarejestrowana 21 lipca 2010 roku, została założona przez 27 największych polskich firm zjednoczonych w solidarnej misji społecznej po katastrofie smoleńskiej. Jednym z inicjatorów powołania Fundacji oraz Fundatorów jest PKO Bank Polski.