Medal Im. Pof. Zbigniewa Religi dla Fundacji PKO Banku Polskiego

Fundacja PKO Banku Polskiego została uhonorowana Medalem im. Prof. Zbigniewa Religi za szczególne zasługi dla polskiej kardiochirurgii, hojność, pomoc, filantropię i społeczną odpowiedzialność.

Nagrody Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi zostały wręczone podczas uroczystej Gali „Serce za serce”, nad którą patronat honorowy objęli w tym roku Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Miasta Zabrze. Od 2002 roku PKO Bank Polski przekazał na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Z. Religi ponad 23 miliony złotych.

Dla PKO Banku Polskiego Medal im. Prof. Zbigniewa Religi to już kolejna nagroda za współpracę z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii. Dotychczasowa współpraca umożliwiła postęp prac nad priorytetowym projektem Fundacji, czyli prototypem nowej pozaustrojowej komory wspomagania serca. Od 2002 roku PKO Bank Polski wspiera program budowy Polskiego Sztucznego Serca, a od 2011 roku za pośrednictwem Fundacji PKO Banku Polskiego inne kierunki działalności Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, takie jak: badania w dziedzinie nowoczesnej biotechnologii oraz biocybernetyki, badania nad protezami serca i protezami zastawek serca, wprowadzanie innowacyjnych technik i technologii w zakresie leczenia chorób serca oraz wspieranie transferu wiedzy z dziedziny kardiochirurgii do kadr medycznych. Fundacja jest także partnerem projektu profilaktyki zdrowotnej „Siła Serca”, który ma na celu promocję zdrowego stylu życia i zapobieganie chorobom cywilizacyjnym.