MIT Enterprise Forum Poland

Program akceleracyjny MIT Enterprise Forum Poland zapewnia Wsparcie StartUpów na drodze prowadzącej do efektywnej komercjalizacji technologii. Jego autorem jest lokalny oddział globalnej organizacji MIT Enterprise Forum – jedynej międzynarodowej organizacji typu non-profit nakierowanej na wsparcie przedsiębiorczości technologicznej, która poprzez MIT Technology Review jest afiliowana z Massachusetts Institute of Technology – najlepszą uczelnią technologiczną na świecie.

Innowacje, wśród nich te tworzone przez StartUpy, mogą być dla dużych organizacji (…) dodatkowym napędem dającym przewagę w hiperkonkurencyjnym świecie. PKO Bank Polski angażuje się w ich rozwój na wiele sposobów. (…) Współpracujemy z polskimi naukowcami poszukując nowatorskich i zarazem kompleksowych rozwiązań biometrycznych. Teraz angażujemy się także we wspieranie przedsiębiorczości technologicznej. Czerpanie z inwencji młodych firm, a zarazem dzielenie się własnym doświadczeniem to dla nas naturalna droga rozwoju i tworzenia wartości dla polskiej gospodarki – podkreśla Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, który jest Partnerem Głównym projektu. Także Fundacja PKO Banku Polskiego popiera ideę programu i angażuje się w ten projekt.

Program akceleracyjny MIT Enterprise Forum Poland skierowany jest do młodych naukowców z branży technologicznej i przedsiębiorców technologicznych we wczesnej fazie rozwoju. Nabór, który rozpoczął się w grudniu i potrwa do 23 stycznia 2016 roku, prowadzony jest w dwóch ścieżkach. Pierwsza dotyczy zespołów składających się z minimum dwóch osób (w tym 50 proc. zespołu pochodzącego z Polski), które planują niebawem założyć StartUp. Druga natomiast dotyczy istniejących już StartUpów z siedzibą w Polsce, które nie są starsze niż 3 lata i nie pozyskały finansowania kapitałowego w wysokości powyżej 1 mln zł.

Udział w programie akceleracyjnym dla uczestników oznacza przede wszystkim wsparcie międzynarodowego zespołu mentorów i doświadczonych ekspertów dziedzinowych, współpracę z MIT Technology Review – magazynem dotyczącym nowych technologii związanym z Massachusetts Institute of Technology, a także networking w Polsce i ekosystemie MIT/Harvard.