DOBRO PROCENTUJE

Młodzi patrioci docenieni

Nagroda im. Macieja Frankiewicza jest dla młodych, którzy Ojczyznę postrzegają, jako wartość najwyższą i dlatego zasługują na miano Patriotów wolnej Polski.

W sobotę 25  czerwca 2016 r. w samo południe odbyła się gala wręczenia Nagrody im. Macieja Frankiewicza. Gala została zorganizowana w Urzędzie Miasta Poznania – miejscu bardzo znaczącym i związanym z patronem Nagrody – Maciejem Frankiewiczem, który był radnym od 1994 r., a potem Wiceprezydentem Miasta Poznania w latach 1998-2009. Maciej Frankiewicz był człowiekiem prawego serca, wielkiej odwagi i czynnego działania na rzecz społeczności lokalnej. I tak też można opisać osoby nominowane do Nagrody jego imienia. Za rok 2016 byli to: Bartłomiej Banachowicz, Monika Błaszczak, Piotr Ceranek, Ewelina Ebertowska, Karol Grajewski, Bogna Hołyńska, Natalia Kucharska, Ewa Nagel, Łukasz Szudarski i Łukasz Tadyszak.

Laureatką IV edycji została Ewa Nagel – koordynatorka Lednickiego Spotkania Młodych 2016 r. odbywającego się na Polach Lednickich na początku czerwca br. Spotkania nad Jeziorem Lednickim zainicjował w 1997 r. znany poznański duszpasterz akademicki – Ojciec Jan Góra. W tym roku spotkanie zgromadziło 100 tysięcy młodych ludzi, a przygotowania do tego wydarzenia trwały wiele miesięcy i angażowały sztab ludzi. Tegoroczna laureatka, tak jak Maciej Frankiewicz, wiele razy udowadniała, że niemożliwe jest możliwe, że warto w życiu mieć pasję, marzenia i je realizować.

Nagroda im. Macieja Frankiewicza ma formę statuetki oraz nagrody pieniężnej (5 000 złotych).

Filmy prezentujące każdego z kandydatów można obejrzeć na

www.nagrodafrankiewicza.pl/

www.facebook.com/NagrodaFrankiewicza/

Nagroda im. Macieja Frankiewicza jest wspólnym działaniem Fundacji im. Maciej Frankiewicza, Wielkopolskiej Chorągwi Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Urzędu Miasta Poznania,  a Fundacja PKO Banku Polskiego jest jej mecenasem.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.