NARODOWE FORUM MUZYKI WE WROCŁAWIU

W niedzielę 22 marca, w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, podczas spotkania klientów i pracowników PKO Banku Polskiego, odbyła się aukcja charytatywna, w którą zaangażował się Bank wraz z Fundacją.

Fundacja przekazała na aukcję wysokowartościowe upominki, które otrzymała od Członków Zarządu i Wyższej Kadry Kierowniczej. Podczas licytacji udało się zebrać blisko 27 tys. zł. Przedmioty przekazane na aukcję przez naszą Fundację: szalik Szymona Majewskiego, obuwie sportowe marki Adidas z autografem Leo Messiego, ozdobne monety, pióro Mont Blanc oraz zestaw cygar, zostały sprzedane za prawie 41% zebranej kwoty. Suma zostanie przeznaczona na zakup koncertowego fortepianu marki Steinway do jednej z sal koncertowych Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Wrocławskie NFM, Partner Strategiczny PKO Banku Polskiego, powstało w maju 2014 roku jako połączenie filharmonii Wrocławskiej i Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. W ramach projektu budowany jest jeden z najnowocześniejszych i najbardziej prestiżowych obiektów koncertowych w Europie. Projekt budynku został zrealizowany przez Autorską Pracownię Architektury Kuryłowicz & Associates, zaś za doskonałą akustykę odpowiada firma Artec Consultants Inc z Nowego Jorku. W budynku znajdują się 4 sale koncertowe i 3 kameralne, studio nagrań, sale prób, sale konferencyjne oraz przestrzeń wystawiennicza. Ponadto, działalność Forum obejmuje także różnorodne przedsięwzięcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Narodowe Forum Muzyki umożliwia działalność wielu zespołów instrumentalnych oraz wokalnych, a także organizuje atrakcyjne festiwale, w tym także wydarzenia międzynarodowe. PKO Bank Polski od 2011 roku sponsoruje festiwal Wratislavia Cantans, zaś od 2014 jest Partnerem Strategicznym NFM. Współpraca przewiduje zniżki dla klientów PKO płacących kartami płatniczymi lub przez IKO za bilety na wydarzenia organizowane w Forum. Ponadto uczniowie ze szkół najbardziej zaangażowanych w Szkolne Kasy Oszczędnościowe będą mogli wziąć udział w warsztatach muzycznych.

Dotychczas, w 2014 roku, Fundacja przekazała otrzymane przedmioty na aukcję charytatywną organizowaną przez Fundację Twórczych Inicjatyw Teatralnych „Atut” działającą przy Teatrze Kamienica. Kilka cennych monet wybitych przez Mennicę Polską S.A., a także obuwie sportowe marki Adidas z autografem Leo Messiego zostały wylicytowane za łączną kwotę ponad 27 tys. zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na organizację wakacyjnych teatralnych półkolonii dla dzieci z domów dziecka.

Wszystkich wielbicieli muzyki (nie tylko klasycznej!) serdecznie zapraszamy do wrocławskiego NFM! Więcej informacji nt. inicjatyw i projektów NFM można znaleźć na stronie: http://www.nfm.wroclaw.pl/