Oddajemy krew! BAHK w 9. miastach już 26 - 27- 28 lipca. Zapraszamy!

Od poniedziałku 26.07 do środy 28.07 włącznie w 9. miastach w Polsce: w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu odbędzie się Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa Fundacji PKO Banku Polskiego. Dołącz do krwiodawców!

W całym kraju brakuje krwi – każdej grupy, a ciągle przybywa chorych jej potrzebujących. Jak zwykle w takich sytuacjach Fundacja PKO Banku Polskiego podejmuje działanie i w porozumieniu z Narodowym Centrum Krwi organizuje specjalną odsłonę Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa.

Przez trzy dni: 26, 27 i 28 lipca w 9. największych miastach Polski będzie można oddać krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa:

Białystok, ul. M. Skłodowskiej-Curie 23; poniedziałek i wtorek w godz. 7:00-14:30, środa w godz. 7:00-17:30;
Bydgoszcz, ul. Księdza Ryszarda Markwarta 8; poniedziałek - środa w godz. 7:30-15:00;
Gdańsk, ul. Józefa Hoene-Wrońskiego 4; poniedziałek - środa w godz. 8:00-14:00;
Kraków, ul. Rzeźnicza 11; poniedziałek - środa w godz. 7:15-17:30;
Katowice, ul. Raciborska 15; poniedziałek i wtorek w godz. 7:00-16:30, środa w godz. 7:00-15:00;
Lublin, ul. Żołnierzy Niepodległej; poniedziałek i środa w godz. 7:00-13:30, wtorek w godz. 7:00-17:00;
Poznań, ul. Marcelińska 44; poniedziałek – środa w godz. 7:00-15:00;
Warszawa, ul. Saska 63/75; poniedziałek - środa w godz. 7:30-14:30;
Wrocław, ul. Czerwonego Krzyża 5/9; poniedziałek – środa w godz. 7:00-17:30.

Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które mogą i chcą pomóc innym. - Jestem krwiodawcą i biegaczem - to idealne połączenie! Biegając nabieram sił, dbam o zdrowie i kondycję, ale także staram się pomagać innym w trudnych sytuacjach zdrowotnych. Oddaję potrzebującym krew, a gdy trzeba także osocze. Uważam, że zdrowie nie ma ceny! Zachęcam wszystkich do zdrowego trybu życia i pomagania, oddając krew. Właśnie nadarza się okazja – rusza letnia Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa! Do zobaczenia – mówi Michał Winczakiewicz z Oddziału PKO Banku Polskiego w Katowicach.

Podobna akcja była organizowana w ubiegłym roku. Wówczas przez trzy dni zebrano rekordowa ilość krwi. Ponad 1600 osób oddało przeszło 720 litrów krwi dla potrzebujących.

- W ubiegłym roku, nasza letnia akcja przeniosła znakomite efekty. Dzięki zebranej krwi udało się pomóc wielu ludziom. Kolejny raz mogliśmy się przekonać, że mamy chęć i gotowość do pomagania, nawet a może zwłaszcza, w trudnym czasie pandemii. Do zobaczenia na tegorocznej Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa Bankowa (BAHK) istnieje od 2009 r. Każdego roku zyskuje coraz większe zainteresowanie. Do dziś w realizowanych zbiórkach udział wzięło 16 600 osób. Każdy kto odda krew dla potrzebujących w najbliższej BAHK na hasło PKO otrzyma praktyczne upominki: saszetko-nerkę i maseczkę.