Pierwsza część Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa

14 czerwca w Światowy Dzień Krwiodawcy 700 osób oddało krew podczas VI edycji Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa zorganizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego. W pierwszym etapie, który obejmował 12 największych polskich miast, zebrano łącznie 325 litrów krwi. W lipcu, sierpniu i we wrześniu krwiobusy pojawią się ponad to w miejscowościach wypoczynkowych w górach i nad morzem.

W Bankowa Akcję Honorowego Krwiodawstwa włączyli się zarówno pracownicy PKO Banku Polskiego, jak i mieszkańcy miejscowości, w których prowadzono akcje. Łącznie zebrano aż 325 litrów krwi, o blisko 100 litrów więcej niż rok wcześniej. W całym kraju do oddania krwi zarejestrowało się 900 osób, z czego ponad 700 spełniło wszystkie wymagania. Najwięcej, bo ponad 100 litrów, zgromadzono podczas akcji we Wrocławiu.

Nie udało by się przeprowadzić Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa z takimi osiągnięciami gdyby nie życzliwa współpraca oraz wsparcie ze strony Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Zespołu Marketingu Lokalnego PKO Banku Polskiego.

Te osoby, które nie zdążyły lub nie miały możliwości oddania krwi podczas pierwszego etapu tegorocznej Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, będą mogły to zrobić w dowolnym terminie i dowolnej placówce RCKiK do końca września, poświadczając uczestnictwo na certyfikacie pobranym wcześniej ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego. W czasie wakacji zbiórka krwi będzie też prowadzona w miejscowościach turystycznych. Osoby, które oddadzą krew dwukrotnie w czasie trwania BAHK, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Co roku Bankową Akcje Honorowego Krwiodawstwa wspierają znane osoby . W Gliwicach w zbiórce krwi uczestniczył dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski, który jest twarzą tegorocznej akcji. W Gdańsku do uczestnictwa w akcji zachęcał Łukasz Koszarek, mistrz Polski i reprezentant kraju w koszykówce, a w Warszawie aktor - Tomasz Karolak.