DOBRO PROCENTUJE

Pierwsze Spotkania z Mikołajem

W miniony weekend odbyło się pierwsze spotkanie z Mikołajem. Na czterech imprezach we Wrocławiu, Wałbrzychu i Legnicy bawiło się około 800 dzieci.

Fundacja PKO Banku Polskiego co roku organizuje spotkania z Mikołajem. Jak co roku imprezy odbywają się w soboty i niedziele. Zaczęły się 24 listopada br. i będą trwać aż do połowy grudnia .

Podczas spotkań mikołajkowych dzieci dowiadują się, że Święty Mikołaj zachorował i stracił głos. Wieść szybko się niesie po świecie dzięki telewizji. TV-Śnieżynka w obawie, że Święta się nie odbędą organizuje casting „ Zostań Świętym Mikołajem”. Dzieci biorą udział w interaktywnej zabawie, która wciąga widza w wydarzenia na scenie, czyniąc go jednym z aktorów. Po za tym dzieci maja okazję do poznania tradycji świąt z innych krajów np. Włoch czy Rosji. Dzieci poprzez zabawę mają możliwość poznać inne kultury. Mogą również rozwinąć swoje talenty manualne poprzez robienie wieńców z siana, ozdabiania własnoręcznie zrobionych muffinów czy dekorowania gwiazdek na choinkę. Świetna zabawa dzieci, ich radość i dobro powoduje, że Święty Mikołaj odzyskuje głos i dzięki dzieciom wraca nadzieja, że święta odbędą się na czas.. Cała impreza jest pełna Świątecznej atmosfery oraz uśmiechów maluchów.

Zainteresowanie spotkaniami stale rośnie tak wśród dzieci pracowników jak i opiekunów z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Pod koniec zabawy każde dostaje paczkę od Mikołaja w której znajdują się słodycze oraz maskotka. W tym roku fundujemy dzieciom sympatyczną żyrafę Lokatkę, która jest symbolem SKO.

W następny weekend odbędzie się aż 14 spotkań na których będzie bawić się ok. 2800 dzieci.  Dzieci zapraszamy do : Ełku, Gdańska, Słupska, Kalisza, Krapkowic, Lublina, Olsztyna, Rzeszowa, Sanoka oraz Warszawy.

 

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.