DOBRO PROCENTUJE

PKO Bank Polski wspiera walkę z koronawirusem!

Zakupił 7,5 tys. testów i zaangażował się w zbiórkę środków na kolejne – Pomagamy Polsce i Polakom.

PKO Bank Polski przeznaczył 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów na obecność koronawirusa dla szpitali i personelu medycznego. Będą one realizowane w laboratorium Warsaw Genomics.


Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków na walkę z koronawirusem.
Wpłat można dokonywać na konto: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 oraz w aplikacji mobilnej IKO.


Bank odpowiada na rosnące potrzeby społeczne. Dotąd Spółki GK Banku na walkę z wirusem SARS-CoV-2 przeznaczyły ponad 14 mln zł.PKO Bank Polski przeznaczył 3 mln zł na zakup testów na obecność koronawirusa dla szpitali i personelu medycznego. Będą one realizowane w laboratorium Warsaw Genomics, które wykona aż 7,5 tys. bezpłatnych badań. Tym samym, bank dołączył do Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, w ramach której Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków. Każdy może pomóc dokonując wpłaty na konto: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem przelewu: Na rzecz walki z COVID‑19, a także w aplikacji IKO korzystając z funkcji Pomagaj z nami, wybierając inicjatywę Zdrowie.
PKO Bank Polski wspiera działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzenienia się wirusa SARS‑CoV‑2. Bank przekazał 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów w laboratorium Warsaw Genomics, z którym współtworzy Koalicję firm wspierających walkę z koronawirusem, zachęcając do aktywności kolejne polskie przedsiębiorstwa, instytucje a także osoby fizyczne.

- Dziś mamy jeden cel, do którego wszyscy powinniśmy dążyć - szukanie narzędzi, możliwości i rozwiązań do walki z koronawirusem. Zachęcam do angażowania się w inicjatywy wspierające walkę z wirusem SARS‑CoV‑2, bo tylko solidarne i odpowiedzialne działania są szansą na skuteczne pokonanie epidemii.

– mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego
W ramach Koalicji, Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków, które w 100% zostaną przekazane na zakup i realizację testów pozwalających na potwierdzenie lub wykluczenie zakażenia koronawirusem. Bank kolejny raz współdziała z renomowanym laboratorium Warsaw Genomics, z którym wcześniej współpracował przy Ogólnopolskim Programie Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka Badamy Geny.
Odpowiadając na apel premiera Mateusza Morawieckiego o zrozumienie, postawę obywatelską i zaangażowanie w walkę z epidemią, PKO  Bank Polski reaguje na bieżące potrzeby społeczne oferując konkretną pomoc. Dotąd Grupa Kapitałowa Banku przeznaczyła ponad 14 mln zł, m.in. na rzecz szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, zakup testów oraz maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych. Przekaże także 100 samochodów osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a kolejne 20 aut trafi do szpitali jednoimiennych.
Przedsiębiorstwa, instytucje a także osoby prywatne chcące włączyć się w powszechną zbiórkę na rzecz walki z wirusem SARS‑CoV‑2 we współpracy z Warsaw Genomics, mogą przekazywać środki na zakup kolejnych testów wpłacając je na konto: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem przelewu: Wpłata na rzecz walki z COVID‑19 lub korzystając z bankowej aplikacji mobilnej IKO z funkcją Pomagaj z nami, wybierając inicjatywę Zdrowie. Testy będą przekazane na rzecz szpitali, służb sanitarnych i personelu medycznego.

- Obecnie kluczowe jest profesjonalne wsparcie diagnostyczne dla szpitali, placówek medycznych, a także dla personelu medycznego, który od kilkunastu dni chroni społeczeństwo przed koronawirusem. W laboratoriach Warsaw Genomics w tym momencie realizujemy już 1000 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby. Dzięki zaangażowaniu PKO Banku Polskiego oraz innych organizacji działających w ramach Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, wspomagamy lekarzy, pielęgniarki i personel medyczny, kluczowy z punktu widzenia ochrony przed pandemią.

- mówi prof. dr hab. n. med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics
Pytania dotyczące możliwości zaangażowania się w działania związane z walką z koronawirusem prosimy kierować do Fundacji PKO Banku Polskiego, mail: Fundacja.COVID-19@pkobp.pl

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.