DOBRO PROCENTUJE

PKO Bieg Charytatywny – pomogliśmy z każdym krokiem

Za nami wyjątkowy projekt charytatywny – ogólnopolski bieg sztafetowy pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Akcja rozegrała się równocześnie na stadionach 12 miast w całym kraju. Jej uczestnicy pokonali łącznie ponad 26 tys. okrążeń. Dzięki zaangażowaniu wszystkich biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego zadeklarowała przekazanie ponad 600 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Razem tego samego dnia o tej samej godzinie – 19 września pobiegliśmy w 12 miastach w Polsce, aby wspólnie pomóc dzieciom. Pięcioosobowe drużyny pokonywały przez godzinę okrążenia na stadionach w Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Łomży, Mikołowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. W sumie 733 drużyny wybiegały 26720 okrążeń. Każde okrążenie zostało przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Na koniec sztafety wszyscy wspólnie przebiegli honorową rundę.

Poniżej przedstawiamy listę organizacji, którym zostanie przekazane wybiegane wsparcie:

Miasto

Beneficjent

Bydgoszcz

Stowarzyszenie Bezpieczeństwo Dziecka, Bydgoszcz

Gdańsk

Fundacja Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci "Pan Władek", Gdańsk

Koszalin

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Koszalinie

Kraków

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci , Oddział Miejski w Krakowie

Lidzbark Warmiński

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny w Olsztynie

Lublin

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Łomża

Caritas Diecezji Łomżyńskiej

Łódź

Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łodzi

Mikołów

Stowarzyszenie Pomocna Dłoń - Krystyn i Sympatyków w Mikołowie

Poznań

Caritas Archidiecezji Poznańskiej,

Warszawa

Fundacja Pożywienie Darem Serca, Warszawa

Wrocław

Caritas Diecezji Świdnickiej

Dziękujemy wszystkim uczestnikom PKO Biegu Charytatywnego. Byliśmy pod wrażeniem liczby chętnych. Ich wysiłek i pokonane okrążenia pozwolą nam przekazać ponad 600 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce mówi Urszula Kontowska, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. – Widziałam jaką radość sprawiał zawodnikom udział w tej inicjatywie. Jestem przekonana, że satysfakcja z biegu jest właśnie wtedy największa, kiedy wiemy, że wysiłek sportowy służy nie tylko nam, ale także najbardziej potrzebującym – dodaje Urszula Kontowska.

Nie udało Ci się pobiec? Osoby, które nie mogły uczestniczyć w PKO Biegu Charytatywnym, jeszcze do końca października mają możliwość dodatkowego wsparcia dzieci poprzez przekazanie dobrowolnej wpłaty na konto odpowiednie dla danego miasta. Numery kont Fundacji PKO Banku Polskiego znajdują się na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.