Plener III Pracowni Katedry Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Już w tym miesiącu w Centrali PKO Banku Polskiego będzie można obejrzeć świeżą porcję dzieł sztuki autorstwa młodych fotografików. Aktualnie trwają intensywne prace nad organizacją wystawy poplenerowej, a także nad publikacją prac w katalogu dedykowanym tej wystawie.

Plener studentów III Pracowni Katedry Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu odbył się w miejscowości Przecznica w górach Izerskich w dniach od 2 do 9 września 2015. Studenci tworzyli arcydzieła pod czujnym okiem prof. Piotra Wołyńskiego oraz dr hab. Sławomira Decyka.

Plener pt. „Czarne słońca” dotyczył szeroko pojętego motywu słońca w praktyce artystycznej, a jednocześnie był dialogiem studentów ze światem wizualnych paradygmatów. Dziesięciu uczestników wykonywało dokumentacje fotograficzne swoich działań, a także słuchało wykładów na temat technik oraz idei solarigraficznych. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie http://artpension.pl/o-nas

Spotkanie w Przecznicy to już trzecie z kolei przedsięwzięcie adresowane do studentów polskich uczelni artystycznych. Fundacja PKO Banku Polskiego przyjęła rolę mecenasa takich wydarzeń.