DOBRO PROCENTUJE

Pobiegnij dla potrzebujących w 8. Biegu Tropem Wilczym w 10. miejscowościach!

Uczestnicy 8. Biegu Tropem Wilczym mogą wziąć udział w akcjach charytatywnych „biegnę dla…” i pomóc potrzebującym w Gliwicach, Grodkowie, Katowicach, Murowanej Goślinie, Myślenicach, Poznaniu, Skarżysku-Kamiennej, Swarzędzu, Uniejowie i Warszawie. Wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla…” i dotrzeć z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

Uczestnicy wszystkich zawodów odbywających się w ramach 8. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w 10. miejscach mogą wziąć udział w akcjach charytatywnych „biegnę dla…” i pomóc osobom chorym.

 • W Gliwicach odbędzie akcja „biegnę dla Franka”, 7-miesięcznego chłopca cierpiącego  na rdzeniowy zanik mięśni.
 • W Grodkowie – „biegnę dla Matyldy”, 9-latki zmagającej się z cytomegalią, epilepsją, napięciem mięśniowym oraz niedosłuchem.
 • W Katowicach – „biegnę dla Norberta”, mającego glejaka mózgu i wymagającego specjalistycznego leczenia.
 • W Murowanej Goślinie – „biegnę dla Rafała”, cierpiącego na porażenie czterokończynowe i potrzebującego pomocy przy czynnościach życiowych.
 • W Myślenicach –„biegnę dla Marysi”, cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni i wymagającej specjalistyczne leczenia.
 • W Poznaniu – „biegnę dla Mikołaja”, 2-letniego chłopca, który urodził się ze zrośniętymi przewodami słuchowymi.
 • W Skarżysku-Kamiennej – „biegnę dla Gosi” cierpiącej na niskie napięcie mięśniowe i wymagająca wielowymiarowej rehabilitacji.
 • W Swarzędzu – „biegnę dla Wojtusia”, trzylatka chorującego na małogłowie, który potrzebuje specjalistycznego sprzętu i rehabilitacji.
 • W Uniejowie – „biegnę dla Gai”, 9-miesięcznej dziewczynki urodzonej, jako wcześniak, co spowodowało wiele komplikacji zdrowotnych.
 • W Warszawie –„biegnę dla Kacperka”, 17-miesięczny chłopca cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni i wymagającego specjalistycznego leczenia.

  Wszyscy, którzy chcą pobiec dla… powinni pobrać kartki-identyfikatory akcji w biurze zawodów odbywających się w danej miejscowości. Kolejny raz partnerem Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” są PKO Bank Polski oraz Fundacja PKO Banku Polskiego.

  Fundacja od 2013 roku organizuje akcje charytatywne „biegnę dla…”. Do dziś wsparła 511 osób przekazując na ich rzecz ponad 6 mln zł. Tylko w 2019 roku odbyło się 71 akcji, dzięki którym 82 osoby otrzymały wsparcie o łącznej wartości ok. 800 tys. zł.

  PKO Bank Polski i jego Fundacja organizują również PKO Bieg Charytatywny, który w tym roku odbędzie się po raz szósty. Już teraz zapraszamy 12 września 2020 r. na stadiony lekkoatletyczne 12 miast Polski. Będą to: Białystok, Bydgoszcz, Kołobrzeg, Kraków, Olsztyn, Stalowa Wola, Łódź, Zielona Góra, Ruda Śląska, Słupsk, Warszawa i Oleśnica. Zaangażowanie uczestników jest przeliczane na cel charytatywny.
  W ubiegłym roku było nim wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała około 1 mln zł.

  Zarówno akcje „biegnę dla…” jak i PKO Bieg Charytatywny to inicjatywy wpisujące się w ideę programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”. Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:

  www.bankomania.pkobp.pl/sport
  www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
  www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
  www.twitter.com/biegajmy_razem

  Zgłoś projekt lokalny

  Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

  Dowiedz się więcej

  Masz pytania ?

  Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.