DOBRO PROCENTUJE

Polscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata apelują o dialog i pojednanie

Polskie Towarzystwo Sprawiedliwych wśród Narodów Świata zaapelowało do parlamentów i rządów Polski i Izraela o powrót na drogę dialogu i pojednania. Apel ukazał się w kluczowych opiniotwórczych mediach w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii.


W czwartek 1 marca przy wsparciu Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego i Fundacji PKO Banku Polskiego w kraju i za granicą został opublikowany Apel polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata do rządów oraz parlamentów Izraela i Polski oraz do narodów polskiego i żydowskiego.  

Apel Polaków uhonorowanych przez Instytut Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie ukazał się w 13 tytułach prasowych w Polsce, Izraelu, Wielkiej Brytanii, we Francji i Stanach Zjednoczonych:

w Polsce – Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Nasz Dziennik, Gazeta Polska Codziennie
w Izraelu – The Jerusalem Post, Haaretz, Calcalist
w Wielkiej Brytanii – The Guardian
we Francji – Le Figaro, Le Monde
w Stanach Zjednoczonych – The Washington Post, The New York Times, The Wall Street Journal.

Z głębokim przekonaniem i satysfakcją wsparliśmy szlachetną akcję ostatnich żyjących polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, którzy zabrali głos z nadzieją na porozumienie i dialog polsko – żydowski.

26 lutego 2018 r. apel polskich Sprawiedliwych został przekazany premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, a także marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu i do ambasady Izraela w Warszawie, na ręce ambasador Anny Azari dla premiera Benjamina Netanjahu oraz przewodniczącego Knesetu Juli – Joel Edelsteina.   

Trwają rozmowy mające na celu publikację w dwóch tytułach w Niemczech (Frankfurter Allgemaine Zeitung i Suddeutsche Zeitung) .

Sprawiedliwi_pl

Sprawiedliwi_english

Sprawiedliwi_francaise

Sprawiedliwi_hebrajski

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.