DOBRO PROCENTUJE

Pomogliśmy podopiecznym Domów Samotnej Matki

Pracownicy PKO Banku Polskiego po raz kolejny pomogli potrzebującym, uczestnicząc w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego. Tym razem wspieraliśmy podopiecznych Domów Samotnej Matki w całej Polsce.

Celem przedświątecznej akcji Fundacji PKO Banku Polskiego organizowanej wśród pracowników banku w całym kraju było zebranie artykułów potrzebnych podopiecznym Domów Samotnej Matki. Zbiórka trwająca w dniach 3-4 grudnia przebiegała pod hasłem „Nie czekamy pomagamy”. Setki dzieci i ich mamy otrzymały paczki pełne zabawek, pluszaków, słodyczy, książek, ubrań a także potrzebnych środków higienicznych, kosmetycznych i żywności o długim terminie ważności.

Domy Samotnej Matki to miejsca, które oferują nieodpłatną pomoc kobietom samotnie wychowującym dzieci. Często trafiają tam ze względu na ciężką sytuację życiową i trudne doświadczenia. To właśnie im dedykowaliśmy przedświąteczną zbiórkę. W akcję zaangażowały się tysiące pracowników z ponad 80 jednostek naszego banku w całej Polsce. Wszystkim serdecznie dziękuję. Dzięki Wam dziesiątki samotnych mam i ich dzieci miały miłe święta i z nadzieją weszły w nowy rok – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Pomoc w całym kraju

Podobnie jak w latach poprzednich, na bankową ogólnopolską akcje pomocy odpowiedzieli pracownicy w całym kraju. Zbiórki organizowano zarówno w Centrali, ROD-ach, jak i w poszczególnych Oddziałach. Często, pracownicy oddziałów współpracowali ze sobą lub dołączali do akcji prowadzonej w ROD-ach. Wszystko po to, by ich aktywność przyniosła większy efekt.

Co było ważne w tegorocznej akcji? Że każda placówka bankowa w kraju mogła dowolnie wybrać beneficjenta przedświątecznej zbiórki spośród lokalnych ośrodków pomocy. Bankowi wolontariusze docierali do każdego z wybranych ośrodków, dowiadując się, jakie artykuły czy produkty są ich podopiecznym najbardziej potrzebne i te właśnie były zbierane podczas akcji.

Co zbieraliśmy?

Z informacji otrzymanych od kierownictwa lub podopiecznych poszczególnych ośrodków wynikało, że najbardziej potrzebnymi artykułami były m.in. żywność z długim terminem ważności (cukier, mąka, majonez, olej, kasze, ryż, makarony, puszki z kukurydzą czy groszkiem) oraz środki czystości (płyny do prania, płyny do płukania, itp.).

Wskazywano także na potrzebę środków do pielęgnacji małych dzieci (płyny do kąpieli, chusteczki mokre, kremy nawilżające). Wolontariusze zbierali także kosmetyki i zabawki: pluszaki, klocki czy gry oraz ubranka i książki. Podopieczni wielu ośrodków otrzymywali też sprzęty gospodarstwa domowego i AGD, jak czajniki, lampki, żelazka czy odkurzacze, a nawet vouchery do kina.

Zaangażowani wolontariusze

Z relacji uczestników akcji z jednostek banku w całym kraju wynika, że wartość zebranych darów można liczyć w dziesiątkach tysięcy złotych. – Tylko w centrali banku zebrano ponad 30 wielkich kartonów po brzegi wypełnionych wysokiej jakości produktami i żywnością. Na szczególną uwagę zasługuje fakt dużego zaangażowania wolontariuszy, którzy organizacyjnie i logistycznie koordynowali zbiórkę i dostarczyli wszystkie zebrane dary do 26 Domów Samotnej Matki w całej Polsce: w Warszawie, Lublinie, Gnieźnie, Brwinowie, Rzeszowie, Krakowie, Legionowie, Częstochowie, Poznaniu, Szczecinie, Jarosławiu, Łodzi, Zielonkach i wielu innych miastach – podkreśla Małgorzata Głębicka.

Wolontariusze z PKO Banku Polskiego otrzymali od beneficjentów akcji moc podziękowań i dobrych życzeń.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.