DOBRO PROCENTUJE

Ponad 100 tysięcy osób wzięło udział w XI Biegu „Tropem Wilczym”

300 lokalizacji i 100 tysięcy uczestników to najkrótszy bilans XI edycji „Tropem Wilczym - Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W wielu miejscach odbyły się także akcje charytatywne „biegnę dla…”. Wydarzenie od lat wspiera Fundacja PKO Banku Polskiego.

tegorocznym biegu „Tropem Wilczym”, który odbył się w blisko 300 lokalizacjach w całej Polsce, wystartowało ponad 100 tys. osób w różnym wieku. Uczestnicy przebiegli 1963 m. - dystans nawiązujący do daty śmierci ostatniego poległego w walce żołnierza wyklętego, Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Bieg od dekady upamiętnia żołnierzy działających w polskim podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim w latach 1944 – 1963.

Wielu biegom towarzyszyły akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących leczenia lub rehabilitacji. W Warszawie pobiegliśmy dla Amelki, w Rzeszowie - dla Zosi, w Gliwicach i Leżajsku dla dwóch Ań, w Wielichowie - dla Jarosława, w Łukowie - dla Wojtka, a w Staninie dla Krystiana i Przemka. Prowadzona od 10 lat inicjatywa Fundacji PKO Banku Polskiego jest ważną częścią wszystkich biegów sponsorowanych przez PKO Bank Polski i ma na celu wspieranie dzieci oraz osób dorosłych w leczeniu, rehabilitacji i ratowaniu życia. Dotąd zorganizowano ponad 500 akcji, dzięki którym blisko 600 osób otrzymało pomoc o łącznej wartości 6,7 mln zł.

Wspierany od lat przez Fundację PKO Banku Polskiego Bieg „Tropem Wilczym” to istotny element obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – 1 marca. W tym roku towarzyszył im także wyjątkowy koncert „Pamięć i Solidarność” w Zielonej Górze. Wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 3 tys. osób, było okazją 
do wyrażenia wsparcia i solidarności z obywatelami Ukrainy, broniącymi niepodległości swojego kraju.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.