DOBRO PROCENTUJE

Srebro w programowaniu zespołowym

3 lipca 2013 roku odbyły się 37 Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym w Sankt Petersburgu,w których wzięło udział 120 drużyn z całego świata. Drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego wywalczyła srebrny medal. Fundacja PKO Banku Polskiego wynagrodziła trud studentów stypendium / ufundowała dla najlepszej Polskiej Drużyny stypendia.

Podczas 37 Akademickich Mistrzostw  Świata w Programowaniu Zespołowym wzięło udział 120 drużyn z 91 krajów, z czego Polskę reprezentowały trzy zespoły: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Wrocławski. Najwyższą (6 lokatę: pierwsze cztery zespoły zdobyły złoty medal, kolejne cztery srebrny, a następne brązowy) dla naszego kraju lokatę zajęła drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego w skład której weszli Marcin Andrychowicz, Maciej Klimek i Tomasz Kociumaka z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Pozostałe Polskie drużyny uplasowały się kolejno Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa zdobyli brąz i 9 miejsce, Zespół z Uniwersytetu Wrocławskiego zajął 34 miejsce. Zawody wygrał zespół Narodowego Uniwersytetu Badawczego ITMO z Sankt Petersburga.

Drużyny otrzymały do rozwiązania 12 zadań na których wykonanie przysługiwało im pięć godzin. Zadania należały do problemowych i wymagały znajomości i umiejętności programowania w jednym z trzech języków C, C++ i Java.

Fundacja PKO Banku Polskiego  drugi rok z rzędu ufundowała stypendia dla członków najlepszej polskiej ekipy startującej w finałach.

Kolejny finał za rok. Zawody odbędą się w Jekaterynburgu w Rosji.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.