Statuetka XII edycji Szlachetnej Paczki dla Fundacji PKO Banku Polskiego

Jak co roku od 12 lat Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa uroczyście kończy projekt Szlachetna Paczka na „Gali Finałowej XII edycji Szlachetnej Paczki”.

Przedstawione  dane oraz recenzje wolontariuszy projektu i obdarowanych rodzin , przybliżają nam obraz, gdzie dotarła oczekiwana pomoc. Dzięki prowadzeniu całej akcji w oparciu o stale doskonalony system Szlachetnej Paczki możemy mieć pewność, że udzielona pomoc przywróciła nadzieję wielu potrzebującym rodzinom w Polsce, ale także przyniosła radość tym, którzy przyczynili się do przygotowania konkretnej pomocy czyli darczyńcom. Bez zaangażowania darczyńców, czyli osób, które jak co roku spontanicznie organizowały się w grupy w celu uszczęśliwienia konkretnej rodziny, zadania  Szlachetnej Paczki nie zostałoby zrealizowane.

18 stycznia 2013 w studenckim Klubie Stodoła w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie roku 2012 z udziałem liderów i wolontariuszy oraz gości honorowych. Podczas tej uroczystości Fundacja PKO Banku Polskiego – mecenas projektu Szlachetna Paczka po raz kolejny odznaczona została statuetką. To wyróżnienie dedykujemy przede wszystkim szlachetnym osobom o wielkim sercu, w tym pracowników Banku PKO Banku Polskiego. Po raz kolejny wspólnie udowodniliśmy, że Dobro Procentuje.

Skalę zaangażowania w roku 2012 najlepiej prezentują wyniki:

- 13 235 rodzin otrzymało pomoc,

- 7800 wolontariuszy oddało swoje zaangażowanie i czas,

- łącznie ok. 300 tys. wolontariuszy, liderów oraz darczyńców brało udział w projekcie.

Dziękujemy tym, którzy okazali się szlachetni.