Stypendia dla polskich orłów informatyki

17 maja br. zakończyły się w Warszawie Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC), najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu informatycznego na świecie. Gospodarzem tegorocznych mistrzostw był Uniwersytet Warszawski, a partnerem strategicznym finałów na poziomie lokalnym był PKO Bank Polski. Fundacja PKO Banku Polskiego wspierała imprezy towarzyszące informatycznym zmaganiom dedykowanym środowisku nauki w tej dziedzinie oraz dzieciom i młodzieży.

Udział w zawodach wzięło 112 drużyn z całego świata. Uczestnicy mieli około 5 godzin na rozwiązanie od 8 do 12 zadań, układając stosowny algorytm i programując go w wybranym języku programowania. Szczęśliwym zwycięzcą tegorocznych zawodów zostali studenci z Uniwersytetu w Sankt Petersburgu. Najlepszym z polskich zespołów okazał się „Warsaw Eagles 2012” – drużyna reprezentująca Uniwersytet Warszawski, w składzie: Tomasz Kulczyński, Jakub Pachocki i Wojciech Śmietanka, zajmując zaszczytne drugie miejsce w konkursie. Oba zespoły rozwiązały aż 9 zadań, a o wygranej zadecydował najkrótszy czas.

Laureaci z Polski otrzymają stypendia ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego. Podczas pikniku informatycznego, jaki miał miejsce w Ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gratulacje polskim zawodnikom złożyli: Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, Dyrektor Finałów ICPC p. Jan Madej oraz  Prezes Fundacji PKO Banku Polskiego, Urszula Kontowska.

Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.