Szlakiem Piastowskim

W dniach 19-22 maja zrealizowany został projekt „Wycieczka Szlakiem Piastowskim”, w którym uczestniczyło 11 niepełnosprawnych dzieci wraz z opiekunami Świetlicy Terapeutycznej Fundacji im. Brata Alberta z Radwanowic. Wyjazd mógł odbyć się dzięki dofinansowaniu Fundacji PKO Banku Polskiego. Dzieci miały możliwość zobaczenia pięknych terenów przyrodniczych, architektury, zabytków, zrekonstruowanych osad oraz pozostałości archeologicznych Pierwszych Piastów. We wspomnieniach zapadły im szczególnie Kruszwica, Biskupin, Ostrów Lednicki, Łagiewniki Łódzkie oraz Łódź.

Podczas wycieczki dzieci uczyły się samodzielności i pomagania sobie nawzajem. Chętnie nawiązując kontakty z nowo poznanymi ludźmi, stawały się odważne i pewne siebie. Zadawały ciekawe pytania, co przyczyniło się do poszerzenia ich wiedzy historycznej. Cała jedenastka szybko odnalazła się w nowym otoczeniu, zaskakując otwartością. Przejażdżka koleją wąskotorową dostarczyła im wielu wspaniałych wrażeń. Uśmiech gościł na twarzach dzieci i wszyscy widzieli, jak zaszczepione dobro się pomnaża.

Dzieci, z jednej strony zmęczone, lecz z drugiej szczęśliwe i pełne wrażeń – wróciły do swoich domów. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tak ważnego dla nich przeżycia. Dziękujemy opiekunom, którzy podjęli wyzwanie i zabrali podopiecznych w podróż ich marzeń.