Spotkania Muzyczne w Międzyborowie

Już w najbliższą sobotę, 2 sierpnia o godzinie 18.00, odbędą się XV Międzynarodowe Spotkania Muzyczne im. Jean Pacalet w Międzyborowie. Te wyjątkowe koncerty muzyki klasycznej organizowane są od 2000 roku z inicjatywy Andrzeja Szadkowskiego – tenora urodzonego w Międzyborowie, na co dzień mieszkającego w Paryżu – przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Wydm Międzyborowskich i ks. Krzysztofem Krawczykiem. Przedsięwzięcie mające miejsce w międzyborowskiej świątyni, mimo regionalnego wymiaru, przyciąga światowej klasy wybitnych muzyków na co dzień pracujących na najsławniejszych scenach muzycznych Europy.

Wśród wykonawców tegorocznej edycji znajdują się:

Ewa Majcherczyk (sopran), Marta Siewiera (mezzosopran), Bartlomiej Misiuda (baryton), Tomasz Kumiega (baryton), Wojtek Smilek (bas), Adam Musialski (skrzypce), Beata Musialska (fortepian), Karolina Ogrodowska (flet), Marlijn Helder (fortepian), Julia Laskowska (fortepian), Roberto de Brasov (akordeon).

Co roku, w dolnym kościele organizowana jest też impreza towarzysząca. Tym razem będzie to wystawa fotografii Andrzeja Kucharskiego pt. „Moje drogi…”. Wystawa „Jednego Dnia” to wydarzenie kulturalne podczas którego publiczność może podziwiać dzieła plastyczne czy fotograficzne polskich artystów, jak również porozmawiać z autorami.

Fundacji PKO Banku Polskiego jest niezmiernie miło móc wspierać organizację tego wspaniałego artystycznego przedsięwzięcia. Wszystkich wielbicieli muzyki klasycznej serdecznie zapraszamy do Międzyborowa!