DOBRO PROCENTUJE

XXIII Bieg Powstania Warszawskiego

27 lipca 2013 roku odbył się w Warszawie XXIII Bieg Powstania Warszawskiego upamiętniający zbliżającą się 69 rocznicę wybuchy Powstania Warszawskiego.

W ostatnią sobotę lipca odbył się już po raz 23 Bieg Powstania Warszawskiego, w którym udział wzięła rekordowa liczba prawie 7 tys. osób, tym samym ustanowiono nowy rekord tego biegu. Organizatorzy już zapowiedzieli, iż będą się starać o zniesienie limitu miejsc za rok, tak aby każdy chętny mógł oddać hołd poległym Powstańcom. Uczestnicy w tym roku mieli do wyboru bieg na dystansie 5 lub 10 km, który wybierali podczas zapisów. Krótszy bieg startował o godzinie 20.40 natomiast 20 minut później ruszyły osoby zapisane na 10 km.

Wydarzenie jest kolejną częścią Warszawskiej Triady Biegowej pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”, w skład, której wchodzą jeszcze Bieg Niepodległości oraz Bieg Konstytucji 3 Maja, który już się odbył. PKO Bank Polski jest Partnerem Strategicznym Triady Biegowej.

Znaczny wkład w tegorocznej edycji biegu miała Fundacja PKO Banku Polskiego, która zorganizowała akcję charytatywną „Biegnę dla Leosia”. Dzięki włączeniu się 562 biegaczy do akcji, Fundacja przekaże na operację serca chłopca 20 tys. zł. Leoś to roczny chłopiec, któremu po narodzinach zdiagnozowano wiele wad, w tym wrodzoną wadę serca i bez operacji nie ma szans na normalny rozwój. Dzięki takim właśnie akcjom oraz darczyńcom jego sytuacja może ulec poprawie.

Fundacja w podobnych akcjach dotychczas przekazała łącznie ponad 181 tys. zł i wsparła 12 osób które potrzebowały pomocy. Coraz bardziej cieszyć może fakt, iż w każdej tego typu akcji coraz chętniej włączają się pracownicy PKO Banku Polskiego, których łączna liczba w dotychczasowych biegach przekroczyła już ponad 280 osób.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.