ZANIM WKROCZYSZ NA MUZYCZNĄ ŚCIEŻKĘ

Grupa muzyków z wieloletnim stażem scenicznym zaprasza młodych, utalentowanych ludzi do odwiedzenia profesjonalnego studia nagrań, aby dać im szansę na zapoznanie się z zapleczem wykonywania zawodu muzyka. Gimnazjaliści i licealiści często pod wpływem emocji lub fascynacji ulubionym zespołem decydują się na karierę muzyczną. Aby dowiedzieli się więcej na temat tego co ich czeka, Jarosław Bączkowski przy współpracy z Fundacją Minoratio z Grodziska Mazowieckiego opracował autorski program warsztatowy. Projekt jest obecnie realizowany przy współpracy Fundacji PKO Banku Polskiego, jako jeden z wielu Projektów Lokalnych w obszarze EDUKACJA.

Program obejmuje zwiedzanie profesjonalnego studia nagrań Sound Division Studio oraz sali prób muzycznych. Jednorazowo w warsztatach może wziąć udział około 20-25 osób. W ramach prezentacji trwającej 45-60 minut uczniowie dowiedzą się, jak funkcjonuje współczesny zespół muzyczny, poznają pełny zakres czynności, jakimi trzeba się zajmować na co dzień oprócz uprawiania muzyki. Zwiedzający poznają tajniki współczesnej sceny oraz zasady pracy w studiu nagraniowym. Zawodowi muzycy wykonają kilka utworów oraz zdradzą ciekawostki z życia studia.

Jednym z prowadzących warsztaty jest Vlodi Tafel, któremu proteza nogi nie przeszkadza w karierze zawodowego perkusisty. Vlodi zaangażował się w warsztaty, żeby pokazać młodzieży, że niepełnosprawność nie jest wykluczeniem. Wprawdzie aby wykonywać zawód muzyka, talent jest niezbędnie potrzebny, to jednak dopiero ciężka praca i ambicja przynoszą zasłużone owoce. Mały Włodek marzył o karierze sportowej i z zapałem uprawiał piłkę nożną. W wieku 14 lat doznał kontuzji kolana i trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego raka kości. Po koniecznym zabiegu amputacji nogi wiedział już, że nie będzie grał w piłkę nożną. Pomysł na podjęcie nauki gry na perkusji zrodził się w jego głowie, jak sam przyznaje, jeszcze na szpitalnym łóżku. Przyjaciele muzyka podziwiają go za siłę i energię do życia. To budujący dowód na to, że dzięki konsekwencji i hartowi ducha można dogonić, a nawet przegonić własne marzenia.

Wierzymy, że warsztaty muzyczne przybliżą młodym ludziom temat funkcjonowania zawodowych zespołów muzycznych. Spotkanie z prawdziwym bohaterem – Vlodim Taflem – będzie stanowiło dla młodych ludzi inspirację do działania. Wizyta w studiu nagrań pomoże młodym pasjonatom podjąć przemyślaną decyzję dotyczącą ich przyszłości. Dlatego wszystkim serdecznie polecamy wyprawę do tego magicznego miejsca.

Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu na Facebooku, a także do obejrzenia Dziennika Dobrych Wiadomości poświęconemu bohaterowi o imieniu Vlodi Tafel.