Kogo wybieramy ? Partnerzy EDUKACJA Partnerzy TRADYCJA Partnerzy NADZIEJA

Partnerzy NADZIEJA

• Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa reprezentuje środowisko osób niepełnosprawnych i wspiera ich aktywizację zawodową i społeczną poprzez zwiększanie zakresu ich mobilności. Stowarzyszenie działa od 2006 r. tworząc spójny, profesjonalny i ogólnopolski system usług motoryzacyjnych dla społeczności osób niepełnosprawnych (kierowców i pasażerów). Realizuje swoje cele podejmując wielokierunkowe działania: organizowanie sieci specjalistycznych ośrodków szkolenia i kursów nauki jazdy dla osób niepełnosprawnych, adaptację techniczną pojazdów, pomoc w organizacji zakupu nowych i używanych modeli, oferując pomoc finansową i merytoryczna. Inną formą działalności SPiNKi jest organizacja spotkań, konferencji i seminariów poświęconych zagadnieniu mobilności osób niepełnosprawnych oraz ich roli w społeczeństwie. Fundacja wspiera program „Mobilność osób niepełnosprawnych” obejmujący: przygotowanie osób niepełnosprawnych do egzaminów na prawo jazdy, udostępnienie pakietu startowego na zakup samochodu oraz dofinansowanie technicznej adaptacji pojazdów. Tym samym Fundacja wspiera organizację w tworzeniu szans na mobilność, samodzielność i autentyczną aktywność społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Od 2013 jest beneficjentem programu "Dobro procentuje.

Zobacz stronę