Kogo wybieramy ? Partnerzy EDUKACJA Partnerzy TRADYCJA Partnerzy NADZIEJA

Partnerzy TRADYCJA

• Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR)

ZHR oficjalnie został powołany do życia w 1989 roku, równolegle do istniejącego Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP). Związek określa się jako stowarzyszenie ideowo – wychowawcze skupiające dzieci, młodzież i dorosłych. Wychowując w oparciu o idee chrześcijańskie, stowarzyszenie jest kontynuatorem tradycji polskiego skautingu i harcerstwa. Misją Związku jest wychowywanie świadomych i zaangażowanych obywateli współodpowiedzialnych za los swojego narodu i państwa polskiego. Statutowo stowarzyszenie realizuje swoje cele między innymi poprzez zbiorowe wychowywanie młodzieży, kształcenie wychowanków, rozwijanie współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, z uwzględnieniem podejmowania działań na rzecz rozwoju wspólnot lokalnych. Fundacja jest donatorem konkursu i fundatorem Nagrody im. Macieja Frankiewicza, organizowanej przez Chorągiew Wielkopolską Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Nagroda ta przyznawana jest ludziom zasługującym, zdaniem Kapituły Konkursu, na miano Patriotów Wolnej Polski charakteryzujących się postawą patriotyczną w wolnej i demokratycznej Ojczyźnie. Organizacja posiada status organizacji pożytku publicznego (OPP).

Zobacz stronę
  • Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP)

ZHP jest największą organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży w Polsce. Od prawie stu lat głównym celem działania jest stwarzanie warunków oraz wspieranie rozwoju osobistego harcerek i harcerzy. Związek jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem, należącym do światowego ruchu skautowego i wychowuje młodych ludzi na prawych, aktywnych i odpowiedzialnych obywateli w duchu wartości zawartych w Prawie Harcerskim. Misją stowarzyszenia jest wychowanie młodego człowieka, wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Fundacja PKO Banku Polskiego wspiera w organizację plebiscytu „Niezwyczajni, jakich wielu 2012.” Inicjatywa ta promuje najlepsze postawy i najlepsze osiągnięcia instruktorów ZHP. Organizacja posiada status organizacji pożytku publicznego (OPP).

• Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej

Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej to organizacja ustanowiona w 2013 roku w celu ochrony, rewaloryzacji i propagowania dziedzictwa Korony Polskiej, Polski Jagiellonów, Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz II Rzeczypospolitej zarówno w wymiarze patriotycznym, edukacyjnym oraz kulturowym. Fundacja PKO Banku Polskiego wspiera finansowo realizację Koncertu Niepodległości, który co roku odbywa się w Muzeum Powstania Warszawskiego w Dniu Święta Niepodległości. Organizację Koncertu Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej przejęła od Stowarzyszenia Federacji Młodzieży Walczącej, pomysłodawcy projektu. Misją Koncertu jest prezentowanie przez artystów młodego pokolenia pieśni patriotycznych i piosenek żołnierskich w całkowicie nowych aranżacjach, przeplatanych historycznymi opowieściami, poezją oraz archiwalnymi nagraniami radiowymi. Koncert Niepodległości to przykład przełomowego spojrzenia na polską pieśń patriotyczną.