DOBRO PROCENTUJE

11 listopada ulicami Rzeszowa przebiegnie 11. PKO Bieg Niepodległości.

Uczestnicząc w tym wyjątkowym biegu na 10 km będzie można uczcić Święto Niepodległości. Dzięki specjalnym koszulkom startowym zawodnicy utworzą w trakcie biegu „żywą” flagę. Chętni będą mogli także przyłączyć się do akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego i pomóc 12–letniemu Filipowi.

Start i meta tegorocznego PKO Biegu Niepodległości będą zlokalizowane na rzeszowskim rynku. Zawodnicy wystartują o godz. 11:11, po odśpiewaniu hymnu państwowego. Na liście startowej jest już ponad 2,1 tys. biegaczy.

- Już po raz 11. uczcijmy Niepodległą na sportowo, uczestnicząc w PKO Biegu Niepodległości w stolicy Podkarpacia. Wspólnie biegacze utworzą piękną biało – czerwoną flagę. Zachęcam również, aby przyłączyć się do akcji charytatywnej i wspomóc nastoletniego Filipa w procesie leczenia – mówi Aleksander Waśko, Dyrektor Oddziału 1. PKO Banku Polskiego w Rzeszowie.

W pakietach startowych zawodnicy znajdą koszulki w kolorze białym lub czerwonym. Dzięki nim na starcie i w trackie biegu utworzą prawdziwą „żywą” flagę, aby uświetnić Święto Niepodległości. Wszyscy uczestnicy 11. PKO Biegu Niepodległości otrzymają specjalny okolicznościowy medal.

Zawodnicy startujący w 11. PKO Biegu Niepodległości mogą włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc 12 – letniemu Filipowi. Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych (m.in. wada rdzenia kręgowego, zakotwiczenie rdzenia, asymetria długości kończyn dolnych, deformacja stopy). Niezbędna jest operacja prawej nogi oraz stała rehabilitacja. Jest podopiecznym Fundacji Siepomaga.

Biegacze chętni wesprzeć leczenie chłopca przyczepią na koszulkę specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Filipa. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjenta. Identyfikatory akcji biegnę dla… będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

PKO Bank Polski jest sponsorem tytularnym cyklu PKO Rzeszów Biega, w ramach którego odbywają się PKO Półmaraton Rzeszowski i PKO Bieg Niepodległości.

W ramach programu „PKO Biegajmy razem” Bank sponsoruje imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas nich Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia i procesie leczenia.

W 2023 r. odbyły się już 33 charytatywne akcje biegowe, w które włączyło się ponad 11,1 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu przekazano 350 tys. zł na leczenie 36 osób. Od początku istnienia programu zorganizowano 539 akcji biegnę dla…, dzięki którym wsparto 610 osób kwotą ponad 6,99 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 234 tys. biegaczy.

 

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.