DOBRO PROCENTUJE

22 lipca zbieramy krew w Mońkach!

W najbliższą niedzielę Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedzi Mońki. Wszystkich, którzy chcieliby pomagać w ratowaniu zdrowia i życia zapraszamy do Monieckiego Ośrodka Kultury przy ulicy Białostockiej. Podczas naszej ubiegłorocznej zbiórki w tym mieście pozyskaliśmy blisko 50 litrów krwi!

W Mońkach na wszystkich, którzy chcą oddać krew czekamy 22 lipca (niedziela) w Monieckim Ośrodku Kultury przy ulicy Białostockiej 25 (od godziny 9.00 do 16.00).

Na krwiodawców tradycyjnie będą czekać upominki oraz atrakcja – możliwość objerzenia krwi i innych tkanek pod mikroskopem. Upominek otrzyma każdy, kto odda krew w ramach BAHK 2018 i przekaże, osobom obsługującym daną akcję, wypełniony i podstemplowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) certyfikat.

Podczas tegorocznej BAHK zebraliśmy już blisko 403 litry krwi, a dołączyło do nas w sumie 895 osób. Nasza akcja odwiedziła 11 miast w całej Polsce:  Białystok (65,70 l), Bydgoszcz (56,25 l), Gdańsk (32,4 l), Kraków (35,1 l), Łódź (17,1 l), Poznań (57,15 l), Słupsk (12,15 l), Warszawę (39,15 l), Wrocław (54,45 l), a także po raz pierwszy Racibórz (4,5 l) i Rzeszów (28,8 l).

Fundacja PKO Banku Polskiego – organizator BAHK- serdecznie dziękuje uczestnikom dotychczasowych akcji i zaprasza w niedzielę do Moniek!

W dotychczasowych edycjach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa (od 2009 r.) wzięło udział ponad 14 tys. osób. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym 6,7 tys. litrów tego bezcennego leku.

Więcej na temat krwiodawstwa oraz naszej akcji na Bankomanii oraz na profilu BAHK na Facebooku (ma ponad 95 tys. fanów). Zachęcamy także do śledzenia aktualności na fejsbukowym profilu, gdzie można sprawdzić swoją wiedzę nt. krwiodawstwa uczestnicząc w konkursach z nagrodami.

Informacje dotyczące BAHK znajdują się także na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego.

Partnerem BAHK jest Narodowe Centrum Krwi, a lokalnie – Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Kolejne zbiórki krwi planujemy w sierpniu i wrześniu. Szczegóły już niebawem!

Więcej informacji o zbiórkach krwi w ramach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa znajduje się pod linkiem: https://bankomania.pkobp.pl/bankopasje/bankowa-akcja-honorowego-krwiodawstwa/22-lipca-bankowa-akcja-honorowego-krwiodawstwa-zaprasza-do-moniek/

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.