DOBRO PROCENTUJE

BAHK na randce z Wampiriadą

W ubiegły piątek i sobotę w Białymstoku odbyła się Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Zebraliśmy rekordową ilość cennego surowca – prawie 110 litrów!

Tym razem BAHK został zorganizowany wspólnie z „Wampiriadą” - akcją studenckiego honorowego krwiodawstwa. Inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów i Fundacji PKO Banku Polskiego doprowadziła do przeprowadzenia pierwszego w historii połączenia dwóch niezależnych akcji honorowego krwiodawstwa prowadzonych w środowisku studenckim i bankowym. Popularyzowanie idei oddawania krwi wśród młodzieży akademickiej, pracowników dydaktycznych uczelni wyższych oraz bankowców jest dobrym przykładem poszukiwania tego co łączy, a nie dzieli.

Przeprowadzona akcja stała się wyjątkowo budującym świadectwem dla Fundacji. Cieszymy się, że z roku na rok przybywa młodych ludzi dobroczynnie oddających krew. W sumie w piątek i sobotę prawie 250 osób honorowo oddało krew, co przekłada się na pozyskanie blisko 110 litrów cennego leku.

Tegoroczna akcja BAHK rozpoczęła się 13 czerwca 2014 roku i jest prowadzona pod hasłem „Moja krew, twoje życie”, akcja obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Od czerwca odwiedziliśmy 28 miejscowości, w których ludzie dobrej woli honorowo oddawali krew. Dzięki Waszemu zaangażowaniu wspólnie pomagamy najbardziej potrzebującym.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.