DOBRO PROCENTUJE

Bieg „Tropem Wilczym” 2018 – pamiętamy i pomagamy

W niedzielę, 4 marca 2018 r., po raz szósty odbył się ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Wystartowało w nim około 70 tysięcy zawodników. Podczas biegu, Fundacja PKO Banku Polskiego zorganizowała 11 akcji charytatywnych „biegnę dla…” Uczestnicy biegu mogli nie tylko uczcić pamięć „Żołnierzy Wyklętych”, ale też pomóc potrzebującym.

VI edycja Biegu Tropem Wilczym odbędzie się w ponad 280 miastach. W każdym z nich trasa biegu zakładała pokonanie dokładnie 1963 km, a start nastąpił w samo południe. Uczestnicy biegu w 11 miastach Polski mogli wziąć udział w akcjach charytatywnych Fundacji PKO Banku Polskiego „biegnę dla…”. I tak w Bełchatowie organizowana była biegowa akcja pomocy dla Piotrusia, w Bielawie – dla Tosi, w Gdańsku – dla Leosia, w Krakowie – dla Adasia, w Łodzi – dla Benedykta, w Murowanej Goślinie – dla Lenki, w Opolu – dla Szymona, w Warszawie – dla Tadzia, we Wrocławiu – dla Oliwiera, w Zielonej Górze – dla Agaty, w Żorach – dla Bartka. Do akcji charytatywnej mogli dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów odbywających się w tych miastach, w ramach VI Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

Zaangażowanie zawodników, którzy odebrali kartkę z napisem „biegnę dla…” z imieniem konkretnej osoby, przypięli ją do koszulki i przekroczyli z nią linię mety, zostało przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz dziecka. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla…” w każdym z miast było można odbierać przed biegiem, w niedzielę 4 marca, w biurze zawodów.

W ubiegłym roku, w akcjach charytatywnych Fundacji PKO Banku Polskiego „biegnę dla…” wzięło udział łącznie 2654 uczestników, dzięki czemu udało się pomóc 13 beneficjentom.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.