DOBRO PROCENTUJE

Biegowy tydzień

Na przełomie sierpnia i września br. odbyły się kolejne 3 biegi, podczas których chętne osoby mogły pobiec charytatywnie na rzecz osób wspieranych przez Fundację PKO Banku Polskiego.

25 sierpnia 2013 roku odbył się III Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego, w którym udział wzięło 538 biegaczy. Dystans, który wynosił 21,0975 km, wyznaczono między Błoniem a Borzęcinem Duży. Podczas imprezy można było wziąć udział w charytatywnej akcji biegowej na rzecz Szymona – dwuletniego chłopca, który choruje na nowotwór oka. Dzięki zaangażowaniu w akcję 95 biegaczy, Fundacja przekazała na leczenie chłopca 20 tys. zł.

W Rzeszowie organizatorzy XXIV Nocnego Biegu Ulicznego Solidarności 31 sierpnia 2013 roku wyznaczyli trasę 6 km, którą przemierzyło 421 biegaczy. Tutaj także można było pobiec charytatywnie, tym razem dla siedemnastoletniego Piotra, który od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Rodzice chłopca zbierają środki na sprzęt rehabilitacyjny niezbędny do jego poprawnego funkcjonowania. Fundacja PKO Banku Polskiego w odpowiedzi na zaangażowanie 166 biegaczy przekazała na rzecz Piotra 10 tys. zł.

Następnego dnia o godzinie 14.30 ruszyła w Warszawie szósta edycja Onkobiegu. Organizacja biegu nieco różniła się od pozostałych zawodów. Uczestnicy biegali po zamkniętej pętli wynoszącej 1350 m., której trasa została wyznaczona dookoła Centrum Onkologii oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Biegacze mogli w ciągu 60 minut przebiec tyle okrążeń na ile mieli sił i ambicji. Sponsorzy za każdy przebiegnięty kilometr deklarowali przekazanie kwoty w wysokości 2 złotych i 40 groszy na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki SARKOMA. Fundacja PKO Banku Polskiego podczas tego biegu dodatkowo wspierała panią Jadwigę, na której leczenie przekazała 10 tys. zł dzięki udziałowi 114 biegaczy. W biegu ogólnie wzięło udział około 1000 osób, z czego pierwszych 900 zarejestrowanych otrzymało koszulki i medale.

Łącznie podczas tych trzech biegów do akcji charytatywnej prowadzonej przez Fundację PKO Banku Polskiego przyłączyło się 405 biegaczy, w tym 29 pracowników PKO Banku Polskiego. Na cele charytatywne przekazano 40 tys. zł.

Kolejne akcje biegowe należące do akcji „Biegajmy razem” już w następny weekend 15.09.2013r. we Wrocławiu – Maraton Wrocławski oraz Przemyska Dycha w Przemyślu. Będzie to kolejna okazja do tego aby połączyć przyjemność z biegania ze wsparciem potrzebujących. W imieniu Fundacji serdecznie na te biegi zapraszamy.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.