DOBRO PROCENTUJE

Fundacja PKO Banku Polskiego wspiera budowę hospicjum dla dzieci

Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na budowę Hospicyjnego Domu Aniołków w Skowierzynie, miejscowości znajdującej się na styku trzech województw - podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego.

Ten wyjątkowy projekt zrodził się z inicjatywy Karola Czerneckiego Prezesa Fundacji „Z SERCA DLA SERCA” i ma na celu stworzenie miejsca całodobowej specjalistycznej opieki dla czterdziestu małych pacjentów zmagających się nieuleczalnymi chorobami. W Hospicyjnym Domu Aniołków będą mogli przebywać z najbliższymi bez konieczności rozłąki, która rodzi poczucie osamotnienia i jeszcze większej niepewności. Budowa obiektu rozpoczęła się w 2020 r. Dzięki środkom Fundacji PKO Banku Polskiego uda się zrealizować kolejny etap projektu. Otwarcie placówki planowane jest na grudzień 2025 r.

 

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.