DOBRO PROCENTUJE

Piłkarze z PKO wygrali dla dzieci

W charytatywnym turnieju piłkarskim „Gwiazdy na gwiazdkę” zebrano ponad 93 tys. zł dla chorych czterolatków: Franka i Kuby. Drużyna z PKO Banku Polskiego wygrała zawody, a Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 20 tys. zł na leczenie chłopców.

„Gwiazdy na gwiazdkę” to impreza zainicjowana przez piłkarza reprezentacji Polski Macieja Rybusa, która w tym roku odbyła się po raz 15. Miejscem wydarzenia jest Łowicz, rodzinne miasto zawodnika. W tym roku akcję zorganizowano dla czteroletnich bliźniaków – Franka i Kuby Milczarków.

Franek i Kuba

Chłopcy przyszli na świat jako wcześniaki. Już od pierwszych dni życia mieli kłopoty zdrowotne i przechodzili operacje. Dziś obaj mają cztery lata, ale ciągle zmagają się z chorobami. Kuba cierpi m.in. na mózgowe porażenie dziecięce, a u Franka zdiagnozowano m.in. autyzm. Chłopcy wymagają leczenia i rehabilitacji, na które zbierane były środki podczas wydarzenia. To dla nich rozegrano piłkarski turniej „Gwiazdy na gwiazdkę” z udziałem znanych osób ze świata sportu, muzyki i mediów.

Zwycięża serce

W tym roku do rywalizacji stanęły cztery drużyny: Raperzy i Przyjaciele, Reprezentacja Dziennikarzy, Ryba Team i drużyna PKO BP Sport. Po emocjonujących rozgrywkach, przy pełnych trybunach i głośnym dopingu kibiców, ostatecznie zwyciężyła reprezentacja PKO Banku Polskiego, pokonując wszystkich rywali i zdobywając 7 punktów. Drugie miejsce, zyskując 4 punkty, zajęła drużyna Ryba Team, a trzecie, z 3 punktami, Reprezentacja Raperów i Przyjaciół. Zwycięzcy byli dumni z wyniku i możliwości udziału w takim wydarzeniu, ale wszyscy uczestnicy akcji zasłużyli na najwyższe uznanie. – Dzięki życzliwości wielu zaangażowanych osób możliwa jest realizacja naprawdę wielkich projektów. Takim była pomoc Kubie i Frankowi – mówił piłkarz z PKO BP Sport Robert Zawardzin. Adam Wielgołaski podkreślał: – Bramka strzelona na takim turnieju smakuje podwójnie – tu zyskują i wygrywają naprawdę wszyscy!

Ponad 93 tysiące złotych

Turniejowi towarzyszyły zbiórki pieniędzy oraz aukcje, dzięki czemu zebrano w sumie 93 468, 86 zł, z czego 20 tys. zł przekazała Fundacja PKO Banku Polskiego. – Piłkarze z bankowej drużyny to wspaniali wolontariusze. Nie tylko postarali się o środki finansowe, ale też dali z siebie wszytko na boisku i wygrali turniej charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na rzecz chorych dzieci. Dlatego, po raz kolejny z wielką przyjemnością wsparliśmy akcję „Gwiazdy na gwiazdkę”, rekomendowaną przez drużynę naszych piłkarzy – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. W ubiegłorocznej akcji uczestniczyli również bankowi piłkarze.

Dobro procentuje

Jako wolontariusze Fundacji PKO Banku Polskiego mamy zaszczyt uczestniczyć w różnych inicjatywach, które pomagają najbardziej potrzebującym. Cieszymy się, że nasze piłkarskie pasje mogą przekładać się na realne wsparcie dla innych. Dobro naprawdę procentuje! – mówi Piotr Hełmecki, kapitan drużyny PKO BP Sport. I rzeczywiście procentowało, bo do organizowanej podczas imprezy zbiórki pomiędzy publiczność podeszła poważnie i hojnie. Tak samo było z aukcjami – wylicytowano koszulki m.in. Kuby Błaszczykowskiego za 3,6 tys. zł, Arkadiusza Milika za 2,9 tys. zł, Roberta Lewandowskiego za 2,5 tys. zł, Marka Hamsika z Napoli za 1,8 tys. zł, a Kamila Grosickiego za 1,3 tys. zł. – Łowicka entuzjastyczna publiczność, pełna hala zaangażowanych kibiców i sportowe emocje to wszystko robiło naprawdę silne wrażenie – mówił Marek Kozłowski z drużyny PKO Sport.


Pomoc z gwiazdami

Tegoroczna akcja znów się udała – dopisała publiczność, humory i gwiazdy. Na boisku obok Macieja Rybusa pojawili się m.in. zawodnicy ekstraklasy czy kadry narodowej, jak Jacek Magiera – selekcjoner Polski U20, byli reprezentanci Sebastian Mila, Marcin Żewłakow, aspirujący do kadry Mariusz Stępiński, ligowcy Mateusz Cetnarski, Mateusz Wdowiak, Piotr Grzelczak, Sebastian Steblecki czy byli piłkarze Marcin Krzywicki, Łukasz Masłowski i Adrian Budka. – Na turnieju mieliśmy okazję rywalizować z przeciwnikami, których znaliśmy dotychczas tylko z TV. Super sprawa poznać swoich dawnych idoli – mówił Michał Urbaniak z drużyny PKO Banku Polskiego. – Atmosfera i relacje w drużynie są takie, że nawet ekipy złożone z samych gwiazd mogą nam pozazdrościć – żartował Radosław Tomaszewski z bankowej reprezentacji.

Wśród gwiazd znaleźli się też raperzy Eldo i Green i dziennikarze, m.in. Andrzej Twarowski, Robert Błoński czy Filip Surm. Za pomoc, moc dobrych emocji i pozytywną energię wszystkim dziękowała mama bohaterów wydarzenia: Franka i Kuby.

Zwycięska drużyna PKO Sport wystąpiła w składzie:

  1. Michał Sochacki
  2. Adam Wielgołaski
  3. Mateusz Złotowski
  4. Radosław Tomaszewski
  5. Robert Zawardzin
  6. Marek Kozłowski
  7. Jakub Chodorowski
  8. Michał Urbaniak
  9. Piotr Hełmecki

Ewa Maciejewska

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.