DOBRO PROCENTUJE

PKO Bohaterom – Pomagajmy Powstańcom Warszawskim! Nie zapominajmy o nich!

Fundacja PKO Banku Polskiego wraz z Fundacją Nie Zapomnij o Nas rozpoczyna kolejną edycję akcji PKO Bohaterom. Chcemy wspomagać żyjących Powstańców Warszawskim w ich codziennym życiu, a także upowszechniać wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu w historii Polski.

Akcja PKO Bohaterom została zainicjowana przez jednego z pracowników Banku. Chcemy pomagać  żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego przy zaangażowaniu bankowych wolontariuszy. W ramach projektu wsparcie otrzymało już 138 kombatantów, którymi na co dzień opiekują się fundacyjni wolontariusze.

Nasza inicjatywa ma także propagować wiedzę o historii Polski poprzez m.in. renowację grobów wojennych i miejsc pamięci w całym kraju, a także edukację historyczną skierowaną do młodego pokolenia.

Zapraszamy i gorąco zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji.

Pracownicy PKO Banku Polskiego wspierają Powstańców Warszawskich m.in. pakując i dostarczając Powstańcom posiłki i świąteczne paczki, opiekując się grobami poległych, pomagając im w codziennych obowiązkach domowych, biorąc udział w zbiórkach charytatywnych czy pomagając w organizacji wydarzeń z udziałem kombatantów.

Każda pomoc jest na wagę złota. Przyłącz się i Ty!

 

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.