DOBRO PROCENTUJE

Prawie 350 tys. złotych z aukcji obrazów z kolekcji PKO Banku Polskiego trafi na konta Domów Samotnej Matki

Aukcja „Sztuka Pomagania” jest zwieńczeniem akcji „Bank Dobrych Serc”. W świątecznej kampanii pod tym właśnie hasłem PKO Bank Polski i Fundacja PKO Banku Polskiego zachęcały i wciąż zachęcają do przekazania datku na rzecz 48 Domów Samotnej Matki w całej Polsce. Na aukcji zlicytowano 11 obrazów wybitnych polskich malarzy współczesnych z kolekcji banku.

Z aukcji uzyskano łączną kwotę prawie 350 tys. złotych. Najdrożej został zlicytowany obraz Jarosława Modzelewskiego „Suszenie elementów kamiennych” – mowa o kwocie 50 tys. złotych, a jego cena wywoławcza za użyczenie wynosiła 8 tys. złotych. W sumie dochód z aukcji wyniósł prawie 350 tys. złotych i cała kwota trafi do podopiecznych Domów Samotnej Matki w całej Polsce. Na ten sam cel PKO Bank Polski przeznaczył już 1 mln złotych w ramach akcji pomocowej „Bank Dobrych Serc”, do której jeszcze dołączyć może każdy, wspierając potrzebujących. W kampanii banku i podczas aukcji wystąpił dziecięcy zespół Małe TGD, wykonując swój największy hit „Góry do góry” w świątecznej aranżacji.

Każdy może jeszcze pomóc i dołączyć się do akcji PKO Banku Polskiego – do 31.01.2023 r.

W ramach akcji „Bank Dobrych Serc” każdy klient PKO Banku Polskiego ma jeszcze do końca stycznia czas, aby szybko i wygodnie wpłacić dobroczynne datki w aplikacji mobilnej IKO i w serwisie internetowym iPKO. W IKO trzeba wybrać z głównego menu „Więcej” i „Pomagaj z nami”, a następnie „Pomagaj z Fundacją PKO Banku Polskiego” i „Domy samotnej matki”. W serwisie iPKO można łatwo skorzystać z wypełnionej formatki przelewu „Wpłacam darowiznę w iPKO”, dzięki temu pieniądze natychmiast trafią wprost na konto Fundacji PKO Banku Polskiego. Wystarczy wpisać kwotę i potwierdzić przelew. Osoby, które nie mają konta w PKO Banku Polskim mogą zlecić przelew z innego dowolnego banku na rachunek Fundacji PKO Banku Polskiego z tytułem „Domy samotnej matki”. Numer konta to: 66 1020 1068 0000 1902 0400 5708.

Cel charytatywny

Akcja ma na celu wsparcie podopiecznych 48 Domów Samotnej Matki w całym kraju. To ośrodki, które dają okresowe schronienie i nieodpłatną pomoc samotnym opiekunom z dziećmi, zarówno matkom jak i ojcom, a także kobietom w ciąży, dotkniętym przemocą lub w innej trudnej sytuacji życiowej. Dają schronienie oraz pomoc materialną, psychologiczną i prawną na czas od 3 do 12 miesięcy. W ramach udzielanej pomocy podopieczni Domów Samotnej Matki otrzymują także wsparcie pedagogiczne, terapeutyczne i duchowe, a także ochronę od sprawców przemocy. Istotną rolą tych ośrodków jest wspieranie w procesie odbudowy prawidłowych więzów rodzinnych, przywróceniu poczucia własnej wartości oraz kontroli nad życiem poprzez zerwanie z patologicznym środowiskiem i uzależnieniami oraz zdobyciem umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego. Kolejnym kluczowym aspektem udzielanej pomocy jest przygotowanie do świadomego i odpowiedzialnego wypełniania roli rodzicielskiej. Podopieczni przebywający w Domach Samotnej Matki mają również szansę na podjęcie nauki i pracy, które pozwolą im na usamodzielnienie się. Ośrodki prowadzone są przez instytucje religijne, pozarządowe oraz samorządowe.

 

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.