DOBRO PROCENTUJE

Rok od wybuchu wojny. Wciąż wspieramy Ukrainę!

Bez wahania zaangażowaliśmy się w pomoc obywatelom objętej wojną Ukrainy, przyjmując ich pod swój dach, organizując zbiórki, wspierając finansowo i współpracując z wieloma organizacjami. Był to czas wytężonej pracy dla banku, fundacji i bankowych wolontariuszy. A po roku nadal łączy nas wspólny cel – pomaganie.

 

Od pierwszych chwil rosyjskiej inwazji na Ukrainę PKO Bank Polski, spółki Grupy i fundacja prowadziły działania pomocowe. Bank przygotował specjalną ofertę z szeregiem udogodnień dla obywateli Ukrainy i razem z fundacją udostępnił konto bankowe, umożliwiając darczyńcom przekazywanie dobrowolnych wpłat na pomoc uchodźcom. Szybko sprowadzono do Polski rodziny pracowników ukraińskiego Kredobanku – blisko 900 osób. Ogromną pracę wykonali też bankowi wolontariusze z niemal wszystkich regionów. Bezinteresownie przyjeżdżali na granicę z Ukrainą, żeby razem z innymi nieść pomoc. Wielu z nich przyjęło ukraińskie rodziny pod swój dach i zaangażowało się w działania w punktach recepcyjnych, przy zapewnianiu transportu, noclegów oraz prowadzeniu zbiórek niezbędnych produktów.
Uznanie za pomaganie
Od początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie Fundacja PKO Banku Polskiego zrealizowała wiele inicjatyw - doposażyła nowopowstałe ośrodki dla uchodźców, zakupiła sprzęt medyczny i leki, wsparła bankowych wolontariuszy oraz przekazała środki na działania 75 organizacjom pozarządowym. W sumie w 2022 roku fundacja przeznaczyła na pomoc Ukrainie ponad 26 mln zł. Za swoje zaangażowanie na rzecz ukraińskich obywateli oraz Polonii i Polaków na Wschodzie fundacja została wyróżniona przez Prezydenta RP statuetką działającej pod patronatem Pary Prezydenckiej Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.
Pomoc dla Ukrainy trwa!
Fundacja PKO Banku Polskiego nadal wspiera organizacje działające na rzecz obywateli Ukrainy. Tylko w ostatnim czasie przekazała Fundacji Kresy w Potrzebie środki na zakup latarek, baterii, odzieży, posiłków oraz środków higieny osobistej dla ludności cywilnej i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w Kostopolu na Ukrainie. Fundacja Kresy w Potrzebie od ponad 10 lat niesie pomoc Polakom zamieszkałym w krajach byłego bloku komunistycznego. We współpracy z Kościołem Katolickim podejmuje działania na rzecz podtrzymywania polskości oraz poprawy sytuacji społecznej, zawodowej i materialnej polskiej mniejszości narodowej.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.