DOBRO PROCENTUJE

Święta z żyrafką

Jesteśmy już w połowie spotkań mikołajkowych. Za nami spotkania w Wałbrzychu, Wrocławiu, Legnicy, Olsztynie, Ełku, Słupsku, Gdańsku, Kaliszu, Kropkowicach, Lublinie, Rzeszowie, Sanoku oraz w Warszawie gdzie odbyły się pierwsze cztery imprezy.

Tym razem bawiło się z nami ok. 4 000 dzieci. Mamy już za sobą 18 udanych  imprez, a przed nami jeszcze 21 spotkań z Mikołajem. W następną sobotę i niedziele dzieci przybędą do Białymstoku, Nowego Targu, Krakowa, Tarnowa, Kielc i Warszawy by wspólnie uczestniczyć w świątecznej zabawie.

Do tej pory Mikołaj rozdał ok. 3600 paczek. W każdej z nich były słodycze, oraz żyrafka o sympatycznym imieniu Lokatka. Wzorem dla pluszowej maskotki jest żywa. Żyrafa urodziła się 13 maja 2010 r. w warszawskim ZOO, a w momencie przyjścia na świat miała „tylko” 180 cm wzrostu. Od sierpnia tego roku mieszka w  Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi. Lokatka jest ufna, wysuwa pyszczek przez kraty, jakby chciała przywitać się z każdym, kto przyszedł ją zobaczyć. Chętnie podchodzi do ogrodzenia i czeka aż ktoś podrapie ja w nosek – to jej ulubiona pieszczota.
Dzieci bardzo chętnie ją odwiedzają. Dla tych, którzy już ją znają prezent w postaci żyrafy Lokatki był miłą niespodzianką, a dla tych, którzy jeszcze jej nie znają – zachęcamy do wybrania się z wizytą do ZOO w Łodzi.

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.