Turniej Tańców Polskich

11 i 12 maja 2013 roku odbyła się kolejna edycja Turniejów Tańców Polskich organizowanych przez Dom Kultury w Wilanowie. Fundacja PKO Banku Polskiego zaangażowała się w projekt.

Tegoroczny Królewski Turniej odbył się po raz pierwszy w sercu Wilanowa, nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego przy ul. Wiertniczej 26. Turniej ma na celu ochronę dziedzictwa narodowego, kształtowanie poczucia estetyki i rozbudzanie zainteresowania dzieci i młodzieży tańcami polskimi, jak również wymianę doświadczeń oraz integracja środowisk tanecznych.
W sobotę, 11 maja 2013 roku, o godzinie 14:00 odbyły się eliminacje, ćwierćfinały i półfinały we wszystkich kategoriach tańców polskich i kategoriach wiekowych.
Dzień później o godzinie 10:00 odbyło się uroczysta inauguracja turnieju, a następnie finały Oberka i Krakowiaka w kategoriach klas: I, IIa, IIIa, IVa, Va, VI i VII, konkurs Karo Mazurowe do 30 roku życia i powyżej.  Tańcami w finałowej prezentacji był Mazur, Krakowiak oraz Oberek. Ostatnim punktem programu był pokaz Mistrzów.