DOBRO PROCENTUJE

V Finał Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

1 i 2 czerwca w Krakowie odbył się Wielki Finał Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego, uczniowie z całej Polski już po raz piąty mogli przybyć do Krakowa, by pochwalić się swoimi projektami społecznymi oraz zawalczyć o nagrody.

W tym roku Akademię ukończyło 138 szkół, a  do stolicy Małopolski przybyło 59 delegacji z 16 województw. Uczniowie podczas dwudniowego Finału wzięli udział w grze miejskiej „Komunikacja vs technologia. Misja ratunkowa Mars 2144”, koncertach, spotkaniach z zaproszonymi gośćmi oraz Finałowej Gali. Do ścisłego Finału dostała się 9 szkół, spośród których jurorzy w składzie: Pani Małgorzata Głębicka - Prezes Fundacji PKO Banku Polskiego, Pani dr Beata Jancarz- Łanczkowska – Wicedyrektor ORE oraz Pan Krzysztof Mazur – Prezes Klubu Jagiellońskiego wyłonili dwie najlepsze ekipy.

Nagrodę Ekspertów przyznano IV Liceum Ogólnokształcącemu im. Stanisława Staszica w Sosnowcu, za projekt rozświetlania ulic swojego miasta oraz Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni za stworzenie aplikacji do tworzenia gry miejskiej, której struktura może być wykorzystana w każdym innym mieście.

Zwycięzcy w ramach nagrody wyjadą na Weekend Zwycięzców, podczas którego wezmą udział w warsztatach z zakresu przywództwa i zaangażowania społecznego. Pozostała szóstka finalistów otrzymała vouchery na uczestnictwo w wybranym przez siebie wydarzeniu kulturalnym.

Wszystkim Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na polu aktywności społecznej.

 

Zgłoś projekt lokalny

Zanim zwrócisz się do Fundacji o pomoc zapoznaj się z "Poradnikiem dla potrzebujących". Jeśli nadal oczekujesz wsparcia od Fundacji PKO Banku Polskiego  sprawdź czy zgłaszany projekt nie jest na liście wykluczeń, a następnie wybierz odpowiedni formularz i wyślij go.

Dowiedz się więcej

Masz pytania ?

Jeśli masz jakieś pytania do Fundacji napisz.